Fit a krásnátestovánísoutěže

Máte podzimní cestovatelské plány? Jaké vás ale čeká v říjnu počasí? Raději se podívejte, abyste nebyli zaskočeni

Zdroj:archiv Extra

+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Podle meteorologů a Českého hydrometeorologického ústavu by po probíhajícím babím létě měl přijít velmi teplý podzim. Teploty na konci září by měly být ještě značně nadprůměrné a na začátku října velmi průměrné. Očekávejme tedy velmi teplý podzim.

Barbara Lorenzová 12. září 2018

Celé období od 10. září do 7. října 2018 bude teplotně nadprůměrné až průměrné. Jednotlivé týdny vycházejí také jako teplotně nadprůměrné až průměrné.

V prvním týdnu budou minimální noční teploty vzduchu klesat na 16 až 11 °C, na začátku a na konci týdne bude kolem 10 °C. Maximální denní teploty budou zpočátku kolem 24 °C, nejvyšší uprostřed týdne až 30 °C, ve druhé polovině většinou kolem 22 °C.

Thumbnail # Tyto země mají to nejlepší počasí na světě!
Mohlo by Vás zajímat:

Tyto země mají to nejlepší počasí na světě!

V dalších týdnech budou průměrné teploty postupně klesat. V posledním týdnu se budou průměrné týdenní minimální teploty pohybovat kolem 7 °C a průměrné týdenní maximální teploty kolem 17 °C.

Srážkově se očekává celé období průměrné. Nejvíce srážek by mělo spadnout ve druhém a třetím týdnu období s průměrným týdenním úhrnem pro ČR kolem 12 mm. Pravděpodobně nejméně srážek spadne v posledním týdnu, kolem 9 mm.

Jak tedy sami vidíte, pokud se naši meteorologové nesekli, čeká nás velmi příjemný podzim, který je k rodinným výletům jak dělaný. 

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu