Fit a krásnátestovánísoutěže

Myslete ekologicky: Nejškodlivější způsob dopravy? Létání!

Thumbnail # Myslete ekologicky: Nejškodlivější způsob dopravy? Létání!

Zdroj:unsplash.com

Doby, kdy jsme se táhli několik hodin autem do Chorvatska, jsou pryč. Dneska se všude létá a nízkonákladové společnosti se svými levnými letenkami tomu jen napomáhají. Co na to ale říká matka příroda?

Petra Járková 28. prosince 2018

Moc nadšená není. Ačkoliv současný trend velí myslet ekologicky, ani ta nejšetrnější letadla se nedají omluvit. Létání je zkrátka nejškodlivější způsob dopravy.

Ačkoliv továrny vyrábějí stále šetrnější letouny a relativní znečištění klesá, tento pokus o zmírnění emisí je vynulován narůstajícím počtem letů. Lidé si rychle zvykli na komfort, kdy se z bodu A dostanou do bodu B za pár hodin. S nízkými cenami za letenky je tak přeprava vzduchem dostupná téměř komukoliv.

Co se týká ekologické stopy, kdybychom si vzali za příklad čtyřčlennou rodinu, která se chystá letět vzdálenost 900 kilometrů, znečištění, které svým cestováním způsobí, je pětkrát horší než naftová lokomotiva a čtyřikrát než auto.

Thumbnail # Život v oblacích: Jaké je být letuškou?
Mohlo by Vás zajímat:

Život v oblacích: Jaké je být letuškou?

Emise oxidu uhličitého, tedy hlavního skleníkového plynu, jsou vůbec tou nejhorší hrozbou. Letadla navíc skleníkové plyny vypouštějí vysoko v atmosféře, tudíž jejich „přínos“ je mnohem škodlivější.

Čím se letecká doprava také může „pyšnit“ je hluk, který způsobuje. O tom by mohli vyprávět zejména lidé, kteří v okolí letišť bydlí. Kolem těchto oblastí je také navíc zvýšená automobilová doprava. Nejhlučnější letouny a společnosti, které je vlastní, musí za překračování limitu hluku platit poplatky. Někdy se udělují i pokuty.

Podobné články

Zavří­t reklamu