Nahlédněte do útrob jednoho nejluxusnějších letadel na světě

27. května 2016 Redakce Lifee.cz
Marina Lystseva / Brightside.me
Marina Lystseva / Brightside.me

„Létající apartmány“ – tak by se ve stručnosti daly popsat airbusy A380 společnosti Etihad Airways. Svou přezdívku si nevysloužily nadarmo. Cesta v tom nejluxusnějším slupne přes půl milionu korun.

Airbus A380 má dvě patra a jeho pasažéři mohou volit z celkem čtyř tříd: economy class, business class, first class a residence class. Nejpřepychovější je samozřejmě poslední zmíněná.

Rezidenční apartmány pro dvě osoby se nacházejí na pravé straně schodiště. Každý z nich je velký 12 metrů čtverečních a disponuje třemi místnostmi – obývacím pokojem (který slouží i jako jídelna a minikino), ložnicí a koupelnou se sprchovým koutem a WC. O cestující v residence class se stará personál, který absolvoval speciální školení v londýnském hotelu Savoy.

Cesta z Abú Zábí do Londýna vás v této třídě přijde na závratných 21 000 amerických dolarů, tedy více než půl milionu korun. Navzdory tomu jsou letenky vyprodané na rok dopředu.

Samostatnou zmínku si zaslouží také kabiny ve first class, které jsou ovšem mnohem skromnější. Mají rozlohu cca 5 metrů čtverečních a zaplatíte za ně 200 000 korun až 250 000 korun (platí pro stejnou trasu jako v předešlém případě).

Nechali byste si cestu v tomto letadle líbit? Mrkněte do galerie a dejte nám vědět do komentářů!

Proč vás při létání bolí uši a jak na to vyzrát? Čtěte:

Zdroj: Bright Side