Tip na výlet: Navštivte s dětmi biotop na Lhotce. Vodu tam čistí rostliny

Princip biotopu je ve dvou samočistících nádržích.
Zdroj: Profimedia.cz
Princip biotopu je ve dvou samočistících nádržích.Vodní rostliny v první meandrové nádrži zbaví vodu nežádoucích složek.Dále pak teče do leknínového jezírka.V běžném rybníku voda není příliš čistá.+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Znovuotevřené koupaliště na Lhotce láká první návštěvníky na svůj přírodní čistící sytém. Takzvaný biotop se otevřel pro veřejnost na začátku prázdnin po dlouhých sedmi letech. O co vlastně jde?

Redaktor
Redaktor 11. srpna 2018

Nechce se vám do špinavého rybníku, ale ani se mačkat u přeplněných pražských plováren? V tom případě si sbalte plavky a vyražte na Lhotku. Populární biotop v Radotíně, který se ještě počítá jako pražská část, je i přesto pro některé občany hlavního města trochu z ruky. Tento problém se rozhodl vyřešit bývalý starosta Prahy 4 Pavel Caldr, který se o obnovu koupaliště zasloužil spolu s jako místními nadšenci.

Princip biotopu je ve dvou samočistících nádržích, ze kterých poté voda teče do bazénu. Vodní rostliny v první meandrové nádrži zbaví vodu nežádoucích složek. Dále pak teče do leknínového jezírka, kde se voda dále očišťuje a poté už zamíří rovnou do bazénu, ve kterém se můžete vykoupat.

Voda láká malé i velké. Už víte, kterou řeku letos pokoříte?
Mohlo by Vás zajímat:

Už víte, kam jet na vodu? 5 nejoblíbenějších tras i s tipy na výlet

Lhotka má sloužit jako protipól k ostatním koupalištím, kde je voda chlorovaná. Lidé by se měli cítit jako u rybníku, ne jako ve sportovním zařízení. Pokud jste nenechaví a nestačí vám vyvalit se u vody, budete si muset počkat do příštího roku, kdy do areálu přibude například hřiště na plážový volejbal. S čím se nemusíte trápit, je případný hlad, který zaženete u stánků s občerstvením. Opomenuta není ani zmrzlina. Celodenní vstupné vyjde na 100 korun pro dospělého, můžete počítat se slevou pro studenty i důchodce.

Ke kýženým letním radovánkám se nemusíte trmácet světa kraj. Zhruba za 10 minut vás na zastávku Lhotka doveze autobus z nedalekého metra na Kačerově.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články