Co jste nevěděli o Hugovi Haasovi: Byl to velký sukničkář a miloval drogu bohatých. Vše mu zatrhla až žena Bibi

Hugo Hass: Život slavného herce
Zdroj: se souhlasem Profimedia

Kdo by neznal legendárního herce Huga Haase, od jehož smrti v 1. prosince 2023 uplynulo 55 let. Legendu prvorepublikové kinematografie si musí pamatovat spousta lidí. Málokdo ale ví, že to byl notorický sukničkář, který navíc svým kolegyním nabízel takzvanou drogu bohatých.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 01. 12. 2023 16:00

Hugo Haas byl československý divadelní a filmový režisér a herec. Během druhé světové války emigroval do Spojených států. Koncem padesátých let se vrátil zpět do Evropy. Jeho cílem se stala Vídeň, kde také zemřel.

Otočil se za každou sukní

Než se oženil, užíval si život svobodného mládence plnými doušky. Miloval ženy. Mezi jeho milenky patřila také Adina Mandlová, které pomohl rozjet kariéru. Nejraději prý lovil po barech. Díky tomu prožil románek i s Ljubou Hermanovou či Olgou Scheinpflugovou. To je ale pouze skromný výčet jeho partnerek.

Když se během natáčení filmu Kvočna seznámil se svou budoucí ženou Bibi, stal se z něho ukázkový manžel. Společné štěstí jim ale dlouho nevydrželo. S nástupem nacistů museli syna nechat u švagrové a sami emigrovat do Spojených států.

Hugo Haas a droga bohatých

Hugo Haas byl bohém, o tom žádná. K tomuto stylu života patřily i okázalé večírky. A na nich nesměla chybět droga bohatých – kokain. Užíval ho denně. Utrácel za něho horentní sumy. A když drogu nějakou dobu neměl, střídaly se u něho nálady jako počasí.

Tento druh staromládeneckého chování mu opět zatrhla Bibi. Jednou v kapse jeho kalhot našla lahvičku s bílým práškem. Přiznal se, že to není prací prášek, ale droga, kterou prý kdysi bral. Nařídila mu, ať to spláchne do záchodu. A od té doby byl klid.

Hugo Haas: Osudné astma

Jak již bylo uvedeno výše, po nástupu nacistů k moci byl Haas nucen uprchnout za velkou louži. Ač se mu tam dařilo a seznámil se s mnoha hollywoodskými hvězdami, v soukromí bojoval se silnými depresemi. Jeho otec a bratr bohužel skončili v koncentračním táboře.

Po úspěšném období ve Státech přesídlil do Rakouska, kde mohl být blíže svému domovu. Do své vlasti se pak podíval naposledy u příležitosti osmdesátého výročí založení Národního divadla v roce 1963. O pět let později zemřel. Dostal silný astmatický záchvat. Jeho manželka ale nebyla zrovna doma, a on sám si přivolat pomoc nedokázal. Další rok ho na druhý břeh následoval i syn Ivan.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Hugo Haas
Blesk.cz: 120 let od narození prvorepublikové hvězdy Hugo Haase – Kokain prodával ii svým kolegyním
Super.cz: Milenec slavných krásek a vynikající herec měl tragický konec. Deprese a hrůzná smrt udušením

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články