Dana (69): Dcera se chová jako flundra. O víkendech jezdí na firemní akce a nechává muže se starat o děti

Rodinné příběhy: Dcera se chová jako flundra. O víkendech jezdí na firemní akce a nechává muže se starat o děti
Zdroj: Freepik

Dana pochází ze staré školy. Je přesvědčená, že by manželé měli všude jezdit společně a nikdy by se nemělo stát, že by nocovali každý jinde. Nelíbí se jí proto, jak funguje manželství její dcery.

Adéla Šťastná
Adéla Šťastná 05. 05. 2024 07:00

Mám jedinou dceru. Myslím si, že jsem ji vychovala dobře. S manželem nicméně neustále řeším, že se mi nelíbí, jak funguje dceřino manželství.

Dcera čas od času zmizí o víkendu na firemní akci

Uvařila jsem kávu a sedla si k manželovi na gauč: "Představ si, že Monika zase jede pracovně na víkend pryč. Děti bude hlídat Pepík. Já se mu divím, že jí to nezakáže," rozčilovala jsem se. Dceru Moniku mám ráda. Vím, že je starostlivá máma, s Pepíkem mají hezké manželství a o domácnost se stará. Jen ta jediná věc mi vadí, a to, že jezdí na dobrovolné firemní víkendové výlety. Říká se tomu utužování kolektivu. "Nech to být", utnul mě manžel.

Já ani můj muž jsme nikdy takto sami nejezdili. Nikdy jsem nebyla na dovolené jen s kamarádkou. Vždy jsme s manželem cestovali spolu. Neexistovalo, abych chodila na kafíčka s kamarádkami. Když jsme vyrazili do restaurace, tak vždy jako manželský pár. Chápu, že se změnila doba, ale nelíbí se mi to.

Řekla jsem dceři, co si o jejích výletech myslím

"Moničko, neměla bys jako vdaná paní jezdit na víkendy pryč. Co tomu řeknou lidi? Uvidí tě s kufrem, jak odcházíš z bytu, a budou si myslet, že jsi opustila rodinu," řekla jsem dceři svůj názor, když jsem se dozvěděla, že o víkendu zase nebude doma. Dcera se jen usmála, nahodila nesouhlasný výraz v obličeji a odpověděla mi, že to se mnou nebude rozebírat. "Mami, to, jak jste s tátou žili, byla vaše věc. Je jiná doba, tak už přestaň kritizovat, jak se chovám. Nic špatného nedělám," ostře mě dcera utnula hned v začátku. Ani jsem jí nestačila říct všechny argumenty.

Myslím si, že děti má mít na starosti především žena jako matka. Divím se Pepovi, že přistoupil na to, aby si jeho manželka rajzovala kdovíkde a on hlídal děti. Taková volnost v manželství nedělá dobrotu. Dcera mi vždy oponovala, že Pepík také jezdí na vícedenní výlety s kamarády na kolo nebo chodí na pivko. "Ale to je něco jiného, to jsou chlapi," nesouhlasila jsem.

Dcera se cítí ublížená, a nemá kvůli čemu

Když u nás byla dcera s rodinou na návštěvě, zeptala jsem se Pepíka: "A to ti nevadí, že ti manželka jezdí přes noc pryč? To já bych nesnesla." Kupodivu mě Pepík odbyl a slušně mi sdělil, že se mnou nebude rozebírat své manželství. Zato dcera ztropila strašnou scénu: "Jsi jediná matka pod sluncem, která škodí vlastní dceři. Pleteš se do věcí, do kterých ti nic není. O co se snažíš? Jsme s Pepanem v pohodě a jsme si věrní. To nás chceš rozhádat?" vyjela na mě.

Během hodiny se dcera s rodinou sbalila a odjela ještě před odpolední kávou. Nechápu její reakci. Ale pro pravdu se člověk nejvíc zlobí. Dcera ví, že ji mám, ale intuitivně se brání. Jsem přesvědčená, že jako její matka jí mohu udělovat rady celý život. A když se mi něco nelíbí, mám právo to říct.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články