Kateřina (43): Moje dcera se zhlédla v matce své kamarádky. Já jsem proti ní naprostá trapačka

Příběhy ze života dětí: Moje dcera se zhlédla v matce své kamarádky. Já jsem proti ní naprostá trapačka
Zdroj: Freepik

Kateřinina dcera se vídá s problematickou kamarádkou a oblíbila si i její mámu. Ta je podle Katky naprosto nesnesitelná. Stejně ale u dcery vyhrává na plné čáře.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 07. 04. 2024 11:30

Ela (16) se mnou sotva promluví, a navíc si našla divnou kamarádku, kterou bych jí nejraději rozmluvila. Její matku má za bohyni, a dokonce se jí svěřuje. Řekla mi něco, co mě dost ranilo.

Dcera si našla kamarádku, která se mi nelíbí

Ela si začala domů vodit novou kamarádku z prváku. Byla jsem z ní nesvá hned při prvním seznámení. Jozefína sotva pozdraví, tváří se arogantně a z očí jí koukají jen problémy. Samozřejmě jsem nedala nic najevo, abych si Elu hned nepoštvala proti sobě. Nenápadně jsem ale sondovala, co je ta Jozefína zač. Nestačila jsem se divit.

Její matka se už třikrát rozvedla, Jozefína to má tedy těžké a bojuje s depresí i panickými záchvaty. Měla prý dokonce i nějakou formu poruchy příjmu potravy. Mně se spíš zdá, že se předvádí. Moje dcera jí všechno spolkla i s navijákem a snaží se ji ve všem napodobit. Když jsou u nás doma, dohlížím na ně a připravuju jim plnohodnotné jídlo.

Mnohem radši jsou ale u Jozefíny doma. Tam je prý její matka učí meditaci a připravuje jim jakési detoxikační koktejly. Nedivím se, že měla její dcera problémy s jídlem. „Mami, tomu ty nerozumíš. Alena je prostě skvělá, má super figuru a ví, jak na to. Nikdy bych jí nehádala pětačtyřicet, vypadá jako my. Navíc si s ní rozumíme a je mnohem chápavější, “ pravila uznale Ela. Neuvědomila si, že mě právě pořádně urazila a to hned v několika směrech.

Ta ženská mi byla tváří v tvář pěkně nesympatická

V sobotu odpoledne jsem vyzvedávala Elu u Jozefíny. Chystali jsme se pak k babičce na návštěvu, dcera nemohla být víc otrávená. Jozefínina matka mě pozvala do jejich malého bytu, měla na sobě jen upnutý nátělník a šortky. Postavu měla tedy vážně úžasnou, za svoje kila navíc jsem se v tu chvíli propadala hanbou. Horší byly ale ty její řeči.

„Dneska ráno jsme s Elou meditovaly a napojily jsme se jedna na druhou. Bylo úžasné číst si myšlenky!“ brebentila. Vůbec jsem nechápala, co to ta ženská plácá. Pak mi prozradila, že je Ela zamilovaná do nějakého kluka. O tom jsem neměla ani páru a mrzelo mě, že se moje dítě svěřuje cizím lidem. Snažila jsem se návštěvu uspíšit, abych nemusela postávat s tou otravnou ženskou ani o minutu déle, než bylo nutné.

Holky se ale ne a ne rozloučit, už jsem byla nepříjemná. Načež mi paní domu sdělila, že jsem velmi upjatá, cítí ze mě sevření a chlad. Málem jsem jí jednu napálila, ale místo toho jsem se odporoučela na toaletu. Při odchodu se moje dcera s Jozefínou i její maminkou objímaly, jako by se měly vidět naposledy. Takhle mě nesevřela v náručí snad nikdy.

U babičky jsem se neudržela

Cestou v autě mi Ela vyprávěla o dalších poznatcích z uplynulé návštěvy a já nereagovala. Nechtěla jsem být zlá a neměla jsem už sílu na přetvářku. Babičku Ela sotva pozdravila a pak odmítla její krémový dort. Už jsem to nevydržela a seřvala dceru za její chování.

„Pusinkuješ tam nějakou cizí ženskou a vlastní rodina ti je ukradená!“ vylétlo ze mě. Manžel mě musel uklidňovat a Ela plakala. Je mi jasné, že nás čeká ještě těžké období. Jen mě nenapadlo, že dceru nadchne taková osoba. Asi o týden později u nás Jozefína spala den co den. Její matka si totiž vodí domů nového přítele a s Jozefínou si nesednou. Předpokládám, že to doma tak dokonalý ráj nebude.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články