Démonický zvrhlík George Hodel: Uznávaný lékař prý zavraždil Černou Dahlii a možná byl i proslulým Zodiacem

George Hodel
Zdroj: Wikimedia Commons, Steve Hodel, CC BY-SA 4.0

Tělo děsivě zohavené herečky Elizabeth Short, přezdívané Černá Dahlia, našli obyvatelé žijící v oblasti losangelského Leimert Parku 15. ledna 1947. Tento případ tehdy šokoval celou Ameriku. Ale i přes vynaložené úsilí se policii nepodařilo nikdy dopadnout vraha. To ale neznamená, že kriminalisté neměli žádné podezřelé.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 02. 02. 2024 11:00

Mezi prvními jmény na seznamu potencionálních viníků byl lékař George Hodel. Ten byl sice později vyloučen z okruhu možných vrahů, jeho syn však dodnes věří, že právě jeho otec byl zodpovědný za hereččinu smrt – a možná i za smrt mnoha dalších nevinných žen.

Bizarní pověst Dr. Georgea Hodela

George Hodel, losangeleský rodák, byl velmi inteligentní muž, který odmaturoval již v patnácti letech. Jeho kroky poté směřovaly na Kalifornský technologický institut, kde byl však v šestnácti vyloučen kvůli poměru s manželkou svého profesora, jenž navíc otěhotněla.

V jednadvaceti se mu narodil syn, jehož matkou byla jistá žena jménem Emilia. O něco později se oženil s Dorothy Anthony. S ní měl dceru Tamar. V roce 1932 se znovu vrátil do školních lavic, nejprve na Berkeley, kde studoval medicínu, pak se přesunul na University of California San Francisco, kde konečně získal lékařský diplom.

V praxi se mu velmi dařilo, a tak se mohl brzy přestěhovat do jedné z nejbohatších čtvrtí města. Na jednu stranu tak vystupoval jako úspěšný profesionál a na tu druhou, soukromou... jako milovník surrealismu a sadomaso hrátek.

V roce 1940 se znovu oženil s Dorothy Harvey (přitom nebyl rozvedený). O pět let později koupil jednu z výstavních vil nejznámějšího amerického architekte Franka Lloyda Wrighta, kde se přestěhoval se svou novou manželkou a dětmi. Občas u nich na pár dní pobyla dokonce i jeho první partnerka Emilia. O různé úlety a hrátky experimentující s bolestí nebyla tak nouze. Vždyť jim holdovali skoro všichni jeho přátelé.

Obvinila ho vlastní dcera

Rok 1949 nebyl pro Hodela určitě příjemný, neboť ho ze sexuálního zneužívání obvinila vlastní dcera Tamar. Svědčili proti němu dva lidé – očití svědci. Právníci lékaře však tvrdili, že chce jeho dcera na sebe pouze upoutat pozornost, čehož se snaží dosáhnout nehoráznými lžemi. Porota jim uvěřila a Hodela zprostila obvinění.

O rok později Hodel odjel na Havaj, prý byl znaven životem. Tam se seznámil s Hortensií Laguda, která mu dala čtyři děti. O deset let později se rozvedli. Proč byl ale spojován s vraždou Černé Dahlie? Jednak kvůli sexuálním preferencím a také znalosti chirurgie. Na jejím těle byly zjištěny řezy provedené odborníkem. Nikdy ale nebyl formálně obviněn. Později se začal věnovat psychiatrii. Přestěhoval se na Filipíny, odkud se vrátil do San Francisca. Tam také v roce 1999 zemřel.

Jeho syn je o vině přesvědčený

Po smrti Georgea Hodela začal jeho syn Steve, bývalý detektiv losangeleské policie, vlastní vyšetřování. Když procházel otcovy věci, objevil fotoalbum. Vzadu byl snímek ženy, která vypadala jako Elizabeth Short. Po téměř dvaceti letech tak našel věc, kterou považuje za důkaz toho, že jeho otec zabil Čenou Dahlii i další ženy.

Rozhodl se také napsat knihu, v níž se zmiňuje o tom, že George mohl být i nechvalně proslulým sériovým vrahem s přezdívkou Zodiac, jenž řádil na konci šedesátých let dvacátého století v okolí Severní Kalifornie. Proslavil se svými dopisy zašifranými policii a rovněž tím, že se ho nikdy nepodařilo dopadnout.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: George Hodel
Allthatsinteresting.com: The Disturbing Story Of George Hodel, The SM-Obsesed Doctor Suspected Of Murdering The Black Dahlia

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články