Den dětí u slavných: Martina Gavriely prozradila recept na oblíbenou sváteční polévku, dcery Lucie Hadašové si přejí masáž

Den dětí u slavných: Martina Gavriely prozradila recept na polévku, dcery Lucie Hadašové si přejí masáž
Zdroj: Herminapress/koláž Lifee
Houslistka Markéta Muzikářová má tři děti, Maxíka, Nicolase a Victorii.Houslistka Markéta Muzikářová si s dětmi připravuje domácí pizzu.Bývalá moderátorka Martina Gavriely má pětiletého syna Leeho.Martina Gavriely říká, že Leemu nic neodpírá, proto nic speciálního ani nevyžaduje na Den dětí.+ 10 fotek+ 11 fotek

Vícenásobné slavné maminky prozradily magazínu Lifee.cz, jaké jsou jejich plány na letošní Den dětí a jaké oblíbené pochutiny a také aktivity jejich děti vyžadují. Bývalá moderátorka Martina Gavriely (45) se s námi podělila o rodinný recept na oblíbenou mrkvovou polévku, Česká Miss 2007 Lucie Hadašová (37) zase přidala tip na zajímavou rodinnou aktivitu v podobě výroby domácího sushi, podobně jako houslistka Markéta Muzikářová (48), která s dětmi připravuje domácí pizzu. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 01. 06. 2024 08:00

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětemDen dětí tradičně připadá na 1. června a většina rodin dětem dopřává něco speciálního, ať už je to oblíbená aktivita, dětská party nebo třeba milované jídlo. Po vzoru slavných českých maminek můžete letos zkusit s dětmi něco delikátního uvařit a během přípravy pokrmu prožít s rodinou několik neopakovatelných chvilek. V případě sushi například postačí uvařit rýži a připravit ingredience, na domácí pizzu si vystačíte s přípravou dobrého základu na těsto. A potom dejte dětem volnou ruku!

Doporučené video: Anketa magazínu Lifee s dětmi celebrit na Den dětí

Martina Gavriely: Synovi stačí řízek s kaší

Bývalá moderátorka Martina Gavriely (45) má mladšího syna Leeho (5), ale součástí rodiny je také její vnučka Olivia Rose (2). O zábavu má tedy celá rodina postaráno. "Většinou synovi řeknu: „Je tvůj den, vyber si, co chceš dělat.“ Lee je celkem nenáročný, chce nějaký koutek, děti a pizzu či řízek s kaší," popisuje Martina v našem rozhovoru. Není toho moc, co by synovi zakazovala, proto nic speciálního ani nevyžaduje na Den dětí. "Nezakazujeme mu ani YouTube nebo telefon, protože tam tráví jen nezbytně nutný čas a když vidí děti nebo cokoliv jiného, tak odhazuje telefon a běží raději ven. Sladké nejí, takže není potřeba mu to zakazovat, nevyhledává to."

Vnučka Olivia má podle Martiny stejné chutě jako ona sama. "Oli je celá já, dcera říká, že nejhorší, co vás v životě může potkat je, když si porodíte vlastní matku. Takže s Oli jsme parťáci, jí stejné věci jako já. Její oblíbené jsou borůvky, takže krabice borůvek a je šťastná," směje se naše bývalá moderátorka. "Miluje jídlo, takže jí uděláte radost jakýmkoliv jídlem. Jen klapnete pusou a už vám sedí na klíně."

Syn Lee navíc nejí sladké, proto Martina na Den dětí ani nic speciálního nepeče. "Lee si pokaždé objedná jen noky v bílé omáčce, jak říká (smetana, parmazán, slanina), můj druhy syn, i když už je to už dospělý chlap, si objednává lasagne, které miluje. Dcera je vděčný strávník a sní cokoliv," popisuje Martina apetit celé rodiny. Jedinou oblíbenou sladkou laskominou byl u nich studený nepečený dort ze zakysané smetany, mascarpone, piškotů, malin, borůvek, ostružin a jahod. Ten Martina sladila javorovým sirupem. Dnes si všichni nejraději pochutnají na rychlé mrkvové polévce, kterou Martina okoukala od své vlastní maminky.

Mrkvová polévka Martiny Gavriely

Ingredience: mrkev, celer, petrželová nať, cibule, ovesné vločky, bujón, máslo, sůl, pepř

Postup: Na másle osmahneme jednu cibulku, na ni dáme nastrouhanou mrkev, celer, sůl a pepř. Zalijeme vodou, přidáme lžičku bujónu a zasypeme ovesnými vločkami, aby polévka hezky zhoustla. Na talíři potom dozdobíme petrželovou natí.

Lucie Hadašová: Dcery milují masáže a sushi

Modelka Lucie Hadašová (37) porodila v srpnu minulého roku své třetí dítě, syna Jaroslava Tobiase. Je jasné, že Den dětí si letos více užijí její dvě dcery, Vanessa (9) a Denisa (13). "Den dětí je u nás pokaždé speciální. Když to vyjde, vyrazíme alespoň na jeden den do jiného místa – máme rádi třeba domy na stromech. Tento rok, když máme mimčo, ale budeme doma," přibližuje Lucie aktuální situaci v její domácnosti. Dcery dostanou ke Dni dětí společnou masáž, ale nebude to zadarmo. "Budou si to muset najít formou hry – dostanou mapu a po domě budou schované papírky, které je provedou po celém domě. Na konci bude poklad, ale ještě předtím tam musí rozluštit rébus. Vždycky se to snažíme udělat interaktivní a zajímavé," překvapuje Česká Miss 2007, Hadašová.

Po masáži dopřeje svým dcerám sushi. "Uděláme si ho doma, nebo pokud náš malý boban dovolí, někam si na sushi zajdeme. Mají rády třeba i zmrzlinu, ale naprosto ujíždí na sushi. A vzhledem k tomu, že to vůbec není levná záležitost, mají to za odměnu," říká modelka, která je provdaná za bývalého hokejového útočníka Jaroslava Bednáře (47). "Když se zadaří, manžel koupí velký kus kvalitního lososa a na přípravě sushi se potom podílí celá rodina. Každý si dělá své rolky, nigiri nebo maki, podle toho, kdo má co rád," prozrazuje Lucie rodinný rituál.

Doma v kuchyni už má Lucie schopnou pomocnici. "Co se nám narodilo mimčo, tak se naše starší dcera moc ráda pohybuje v kuchyni a pomáhá – vždyť už jí bude čtrnáct. Je to super!" Raduje se Lucie, která se na Den dětí velmi těší. "Přišli jsme na to, že Den dětí je zároveň skvělá zábava pro celou rodinu, moc nás to baví. Viděla jsem, že v okolí se pořádají dětské dny, ale na to mi holky řekly, že jsou už moc velké."

Markéta Muzikářová dětem dopřeje domácí pizzu

Houslistka Markéta Muzikářová (48) má tři děti, Maxíka (1), Victorii (7) a Nicolase (11). "Den dětí bychom rádi prožívali jako každý jiný den, ale naše děti si to samy zjistily – vědí, že tento den mají a že je to vlastně svátek navíc. Jakýkoliv svátek navíc se hodí a obzvlášť dcera miluje oslavy, takže je nadšená," vysvětluje Markéta, kdo je u nich na Den dětí největší tahoun. "Každý rok se podobné party hodnotí ve škole a na kroužcích, proto se to dopředu pečlivě plánuje. Do poslední chvíle nevím, ke komu letos vlastně půjdeme a pro co se Victorka nakonec rozhodne."

Nic speciálního mimo dětskou oslavu ovšem Markétiny děti nevyžadují. "Mají vlastně povolené pouze tyto oslavy, ale nedělají tam nic, co by normálně nesměli – nejedí víc sladkostí, berou to jen jako svůj svátek a důvod k tomu, aby se šli bavit," říká naše nejznámější houslistka. "Většinu času na podobné akce nemají čas, protože mají školu a hodně kroužků, takže se opravdu nenudí. Mají za odměnu, že si můžou užívat s kamarády, protože přes týden to nejde," dodává Markéta.

Pokud chce Markéta svým dětem dopřát nějaké oblíbené jídlo, potom je to domácí pizza, která je zároveň společenskou záležitostí pro celou rodinu. "Těsto udělám většinou já a děti na to pokladou své vlastní ingredience, které jim chutnají. Potom se to peče a děti ten proces pozorují v troubě," dává Markéta tip ostatním maminkám. "Dříve moje děti milovaly palačinky, které jsou pracnější, a proto je tak často nedělám. Navíc jsem zjistila, že když jim něco dělám častěji, tak jim to zevšední a začne je to nudit," konstatuje houslistka. "Tři děti už toho sní opravdu hodně, navíc starší syn sportuje, takže má velkou spotřebu jídla kvůli energetickému výdeji. Jídlo je u nás teď spotřební záležitostí a na chutě se tolik nehledí. Máme heslo, že jíme, abychom žili," dodává Muzikářová závěrem.

Na fotografie našich slavných žen s jejich dětmi se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články