Eva Pavlová a její sbírka broží: Překrásné doplňky tvoří první dámě výhradně čeští šperkaři

Eva Pavlová a její sbírka broží: Překrásné doplňky tvoří první dámě výhradně čeští šperkaři
Zdroj: Herminapress
Brož s motivem květu kaštanu Eva Pavlová poprvé vynesla v průběhu vyhlášení volebních výsledků jejího manžela v lednu tohoto roku.Stejný šperk si připnula i na šaty Zuzany Kubíčkové, ve kterých dorazila na Hrad v den inaugurace letos v březnu.Brož s motivy lípy se objevila na fuchsiovém kostýmku od návrhářky Štěpánky Pivcové.Zdá se, že si Eva Pavlová tento druh šperku velmi oblíbila.+ 9 fotek+ 10 fotek

Modely první dámy České republiky Evy Pavlové (58) často zdobí výrazná brož. Šperk, obvykle se jasně danou symbolikou, patří k jejím osobitým doplňkům. Jejich autory si hradní tým vybírá takřka výhradně z řad českých šperkařů.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 01. 11. 2023 05:30

Styl první dámy definují také výrazné doplňky. Od prvních krůčků v záři reflektorů a za vysokého zájmu médií neunikají pozornosti také brože, kterými první dáma ráda zdobí své ostře sledované outfity. Doposud všechny z vynesených šperků vybírala první dáma z tvorby místních českých autorů. Znáte je?

Kaštanová symbolika Hanuše Lamra

Jako první se na hrudi tehdy ještě obyčejné Češky, manželky budoucího prezidenta Petra Pavla (61), skvělo dílo šperkaře Hanuše Lamra. Uznávaný designér byl osloven oděvní návrhářkou Štěpánkou Pivcovou, autorkou prvních reprezentativních modelů, které Eva Pavlová vynesla, aby doplnil pudrově růžový outfit z volebního dne.

A Hanuš Lamr výzvu přijal se stylem sobě vlastním. Na hruď Evy Pavlové pomyslně připnul brož s květy růžového kaštanu. “Představuje lásku, náklonnost, oddanost, kultivovanost a energii,” vysvětloval jedné z příznivkyň jeho tvorby na sociální síti Instagram Hanuš Lamr symboliku zvoleného rostlinného modelu, který ozdobil růžové šaty Evy Pavlové letos v lednu. Totožnou brož Eva Pavlová stihla vynést ještě dopoledne před inaugurací, kdy jí ozdobila modré buklé šaty z dílny Zuzany Kubíčkové, ve kterých dorazila na Hrad.

Eva Růžičková angažovala národní strom

O zadání doplňku k oficiálnímu inauguračnímu outfitu v podobě brože s lipovými květy a listy se taktéž postarala autorka samotného výrazného fuchsiového kostýmku, návrhářka Štěpánka Pivcová. Chopila se jej absolventka pražské UMPRUM, šperkařka Eva Růžičková a do proplétané brože kruhového tvaru vnesla použitím prvků českého národního stromu další výraznou symboliku (Lady Diana a její šaty, kterými dává najevo, co si myslí). Sada šperků Evy Růžičkové pro inaugurační outfit Evy Pavlové obsahovala ještě designově sladěné minimalistické náušnice.

Korunovace britského krále se šperky Michala Kadaníka

Také další významnou příležitost strávila Eva Pavlová ozdobena výrazným šperkem. To když se po boku manžela zúčastnila letos na jaře korunovace britského krále Karla III. Šeříkovou róbu od Beaty Rajské s barevně sladěným kloboučkem oživila brož z dílny šperkaře Michala Kadaníka.

Ten se pro magazín Lifee v exkluzivním rozhovoru svěřil s procesem výroby ostře sledovaného šperku na zakázku i se svým vztahem k tomuto druhu šperku: "Sada první dámy je z bílého zlata a tmavých říčních perel. Když nad tím přemýšlím, konkrétně brože ve svém portfoliu skoro nemám. Dřív jsem je dělal, časem se z něj ale vytratily. Díky této hradní zakázce jsem se k nim zase vrátil. Mám teď rozpracovány další tři a hodlám se jim i nadále více věnovat,” řekl v rozhovoru pro Lifee.cz o významné spolupráci s týmem první dámy Michal Kadaník.

Stylová brož může doplnit i váš (nejen slavnostní) outfit. Vedle šperků první dámy se tak v galerii můžete podívat i na tipy, kde pořídit brože pro běžný den.

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Související články

Další články