Extravagantní móda Adama Pavlovčina: Vybalancovat se dají i kousky, které někdo považuje za šeredné

Adam Pavlovčin Lifee.cz poodhalil inspiraci pro svůj módní styl. Adam Pavlovčin se totiž nebojí kombinovat i kousky, které by někteří označili za šeredné. Styling udělá mnohé. Vítěz Česko Slovenské Superstar se nebojí krajek. Adam ani Radka se nebojí průhledných materiálů. + 10 fotek+ 11 fotek

Zpěvák Adam Pavlovčin (28) vystupující pod jménem ADONX oslňuje hudební svět i svým neotřelým módním stylem. Lifee.cz vyzpovídalo vítěze Česko Slovenské Superstar roku 2021 v ateliéru návrhářky Jany Horejšové, která jej velmi často obléká na společenské události a pro níž půjde i přehlídku v rámci pražského týdne módy. 

Kristina Vodičková
Kristina Vodičková 17. 04. 2024 15:00

Adam Pavlovčin je výraznou osobností česko-slovenské hudební i módní scény a často se ve společnosti objevuje i vedle své sestry Radky Pavlovčinové, se kterou je pojí i láska k módě. Oba se už delší dobu spojují se značkou ON THE BOAT návrhářky Jany Horejšové, u které v ateliéru vznikal i tento rozhovor.

Zpěvák a tanečník Lifee prozradil své módní vzory a také to, jak se jeho styl vyvíjel od začátku kariéry, kterou ještě více nakopla výhra Česko Slovenské SuperStar v roce 2021. Nedávno vzbudil rozruch originálním modelem, který vynesl na Ceny Anděl 2024, který si nechal ušít podle svého zadání (inspiraci našel na sociálních sítích) právě Janou Horejšovou.

Adam Pavlovčin si vytváří styl pomocí inspirace z Instagramu

Adame, váš styl je velmi originální a specifický, kde se inspirujete?
Je to různé, ale nejvíce jsem se inspiroval v Londýně, kde jsem studoval. Tam jsem si řekl, že se tady pokusím dělat všechno to, co bych dělal i tam. Vystupoval jsem tam na pódiu a tak to chci přinést i sem do Česka a na Slovensko. Pokračovat v tom. Inspirace u mě srší z různých elementů. Hodně si ukládám outfity na Instagramu, kde si vytvářím vlastní moodboard a samozřejmě máme tu plno talentovaných designérů na naší scéně. Takže častokrát ta inspirace jde i od nich.

Na to jsem se právě chtěla zeptat, jaké návrháře máte rád?
Snažím se to vždycky obměňovat, pracovat s vícero lidmi. Už jsem si tam vystřídal přesně Viktora Vargu, Pavola Dendise, Honzu Černého a teď jsme v ateliéru Janičky - ON THE BOAT. A s tou se propojuji aktuálně.

Vy budete tváří její kolekce na Pražském týdnu módy. Jak vypadá model, který na přehlídku vynesete?
No, v podstatě ho vynesu už trošku dřív. On se samozřejmě potom ještě doladí a ještě se přizpůsobí Fashion Weeku. Já už si ho vezmu na sebe na Ceny Anděl (snímky najdete v galerii, rozhovor byl vytvořen před galavečerem, pozn. red.), kde budu mít tu čest předávat cenu za videoklip roku. Takže jsme si s tím opravdu vyhráli, aby to bylo pěkné na červeném koberci.

Módní inspiraci nachází v zahraničí

Máte nějaké zahraniční vzory? Co třeba říkáte na Sama Smitha a jeho nedávnou účast na přehlídce Vivienne Westwood a jeho modelu? Jestli i takový by vás inspiroval?!
Viděl jsem. Tak začnu těmi vzory... Nejvíc mě aktuálně baví Manu Ríos, španělský herec. Miluji Troye Sivana. Miluji Mahmooda, takového italského zpěváka. Takže dost se inspiruji i jimi. Samem Smithem jsem se asi nikdy neinspiroval. Nemám ani pocit, že by, jakože teď tu poslední dobu, tu poslední éru, má takovou opravdu extravagantnější a stageovější. Vivienne Westwood look je zajímavý! Nevím, jestli bych ho vynesl, nebyl jsem úplně fanouškem toho modelu.

Je něco, co byste si na sebe nevzal?
To je velmi častá otázka, ale neznám na ni odpověď, protože jsem toho názoru, že se všechno dá pěkně doplnit a sladit. Někdy i ten předmět, který je vnímán jako nevkusný, např. Crocsy a podobně, se dá doladit, což jsem sám zkoušel. Je to asi o nějaké rovnováze toho, že když tam je ten výraznější prvek, musím všechno ostatní vybalancovat tak, aby to nebylo až šeredné a šaškovské a mělo to nějaký smysl. Ale co nenosím? Já nosím všechno, i když mám pocit, že už přestávám s érou crop topů a zkrácených sak. Od toho teď upouštím a víc tíhnu k těm oversize modelům.

Adam Pavlovčin chystá v roce 2024 velké hudební show

A vy se často ladíte s vaší sestrou Radkou. Máte vždycky představu, co byste chtěli mít na sobě? Nebo si necháte poradit?
Když máme ten prostor a čas na nějaké společné eventy, tak tomu věnujeme pozornost a přesně takto se i s někým propojujeme. Někdy je to na poslední chvíli, že něco jen dolaďujeme z vlastních šatníků. Ale já si myslím, že taková pomoc, přesně jako Janičky, je vždy vítaná!

A můžu se zeptat, co chystáte ve vaší profesní kariéře?
Mám teď takovou slovenskou éru. Vydávám teď slovenské skladby. Chtěl bych vydat i celé album, někdy možná začátkem příštího roku. A chystám svůj zatím největší pražský koncert, sólový, v rámci pražského "Open Air" na Občanské plovárně. Všechny tímto zvu na 31. května. Potom se nám spouští už zase festivalová sezóna. Takže uvidíme se na Colours of Ostrava, v Karlových Varech a mnoha dalších místech.

V galerii se můžete podívat na zajímavé modely, které Adama Pavlovčin vynesl do společnosti i pár jeho módních vzorů.

Související články

Další články