Filip (29): Před čtyřmi roky jsem byl milionář, pak jsem se zamiloval. Dnes bydlím v domku u Prahy a nevím, jak dál

Příběhy nešťastné lásky: Před čtyřmi roky jsem byl milionář, pak jsem se zamiloval. Dnes bydlím v domku u Prahy a nevím, jak dál
Zdroj: Freepik

Úspěch může mít různé podoby. Někdy jako láskyplný vztah, jindy jako školní projekt, který přeroste ve firmu, již koupí mezinárodní korporát. Ani takový úspěch ale nemusí trvat věčně, je potřeba se obklopit těmi správnými lidmi. Filip si podobnou situací prošel, ale neskončila pro něj dobře.

Gabriela Budějcká
Gabriela Budějcká22. 11. 2023 13:00

Ještě na vysoké jsem s kamarádem založil jako školní projekt softwarovou firmu, která během následujících let rostla, koupila ji za krásné peníze zahraniční korporace a oba jsme díky ní byli ve dvaceti milionáři. S kamarádem jsme tenkrát skončili se školou a užívali si peněz, svobody a představy, že jsme v pětadvaceti mohli odejít do penze a žít krásný život.

V Dubaji jsem se zamiloval do krásné letušky Evy

Ale peníze a přístup k luxusu a vyšší společnosti s sebou nesou spoustu nástrah, na které jsem nebyl připravený. Asi rok po prodeji firmy, kdy jsme trávili s Bobem většinu času cestováním a investováním nabytých peněz tak, aby nám nikdy nedošly, jsem v Dubaji potkal Evu. Krásnou, usměvavou letušku, která se chtěla stát modelkou a opravdu na to měla. Zamiloval jsem se a chtěl jí pomoct.

Začali jsme šílený vztah, jehož začátky si ani nepamatuju. Žili jsme v Dubaji, na víkendové párty jsme létali na Seychely nebo do Bangkoku, případně do Evropy, jako bychom v Praze jeli z Proseka do centra. Chodili jsme z večírku na večírek, užívali si luxus a neřešili jsme, co bude zítra.

Kamarád mě upozornil, že moc utrácím

Někdy během těchto prvních měsíců mě Bob upozornil na to, že peníze, které jsem chtěl chytře proinvestovat, se mi kutálejí z kapes za luxusní zboží pro Evu, a že bych měl být opatrnější. Mávl jsem nad tím rukou a ubezpečil ho, že jsem opatrný a jen si užívám. Svěřil jsem se Evě, která to ale neviděla stejně. ”Žárlí na tebe. Máš víc peněz a větší možnosti než on. Nehledě na to, že na mě pořád zírá, div mu netečou z pusy sliny,” podotkla Eva.

Nikdy jsem si ničeho takového nevšiml, ale vrtalo mi to hlavou. Já jsem byl CEO naší firmy, Bob se jen staral o finance. Já byl tváří a byl jsem to i já, kdo chodil na investorské večírky a do lóží k nejbohatším lidem světa. Konfrontoval jsem ho a pohádali jsme se. Odmítl všechna Evina nařčení, ale už ten pocit křivdy nešlo vymazat a naše cesty se rozešly.

Eva byla jednoho dne pryč a s ní i mé peníze

V následujících měsících jsem pokračoval v divokém večírku s Evou, která se mi ale postupně vzdalovala, až jsem se jednoho dne probudil a zjistil jsem, že je pryč. A s ní i všechny moje peníze. Ne, že by mi je ukradla, ale za rok a půl našeho bláznivého vztahu jsem jí nakoupil dárky, šperky, módu za několik miliónů.

Po jejím odchodu jsem propadl depresi, přestal jsem řešit byznys a ten kvůli tomu pomalu přestal existovat. Zjistil jsem, že jsem byl dobrý v tom umluvit lidi a zapůsobit na ně, ale moje reálné zkušenosti a schopnosti nebyly konkurenceschopné a moje pověst vinou špatných investic a problémů utrpěla.

Dnes jsem zpět v Čechách, v domě u rodičů kousek za Prahou a nevím, jak začít znovu. Stín života, který jsem měl nadosah, mě pronásleduje a nedá mi spát. Chtěl bych zpět na vrchol, ale už nevím, jak se tam dostat.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články