Grady Stiles: Z humřího kluka vyrostl "Satan", který bil ženu i děti. Neštítil se ani vraždy své dcery, kvůli postižení se vyhnul vězení

humr
Zdroj: Pixabay

Může se zdát, že vyrůstat v karnevalové rodině je jedna velká sranda. Pro humřího kluka Gradyho Stilese se ovšem život cirkusového umělce nesl ve znamení násilí a vražd.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 01. 04. 2024 16:00

Grady Stiles byl od narození postižen takzvanou ekrodaktylií, genetickým postižením, které postihlo jeho ruce. Měl srostlé prsty a chybějící prostředníček. A právě proto, že jeho ruce připomínaly klepeta, dostal přezdívku humří kluk. Jeho rodiče tento stav nijak nevyděsil. Ba naopak, viděli v něm další zdroj příjmů. V sedmi letech se tak poprvé postavil na jeviště, aby svým postižením bavil a udivoval návštěvníky putovní freak show.

Postižené ruce i nohy

Genetická porucha nezasáhla jen Stilesovy ruce, ale také nohy. Byl tak odkázán na invalidní vozík. Ale i přesto dokázal v takovém životě objevit něco pozitivního. Seznámil se s devatenáctiletou dívkou Mary Teresou. Ta se přidala ke kočovnému cirkusu, protože utekla z domova a neměla kam jít. Něco ji na Stilesovi přitahovalo, jen zatím nevěděla co.

Postupně spolu trávili stále více času, až se ji rozhodl požádat o ruku. Jeho nabídku přijala. Svatba se konala v roce 1958. Nakonec se jim narodily čtyři děti. Dvě zdědily deformaci, takže se ihned staly součástí atrakce The Lobster Family. Dcery Cathy a Donna se narodily se všemi prsty na rukou i nohou. Jenomže to Stilesovi moc nepřidalo. Viděl, že se také mohl narodit normální... Žal a závist začal řešit alkoholem.

Změnil se o 100%

Jako by se z něho stal jiný člověk. Když se napil, začal být agresivní. Také vzrostla jeho síla. Prý mohl vstát z vozíku a přitahováním rukou se plazit po zemi. Kdo se mu připletl do cesty, schytal nejednu ránu. Svými klešťovitými prsty také nejednou Mary škrtil. Zlost si vyléval i na dětech. Dcera Cathy ho proto nazývala "Satanem". Poslední kapkou bylo, když na ni ve vzteku zaútočil. Byla tehdy v sedmém měsíci těhotenství. Dítě přežilo, ona bohužel ne.

Mary od něho po tomto incidentu odešla a provdala se za nejmenšího muže na světě. I Stiles se oženil. Nová žena se jmenovala Barbara. Společně přivítali na světě Gradyho Stilese III. Ten ale ke svému otci nikdy nepřilnul. A svou nelibost mu dával notně najevo. Hůře na tom byla Donna. Našla si muže, se kterým chtěla utéct. To nemohl dopustit a zabil ho. Donna ho ještě držela za ruku, než naposledy vydechl.

U soudu neprojevil žádnou lítost, a navíc tvrdil, že ho nemohou zavřít, neboť nejsou vybaveni na lidi s jeho postižením. Také trpěl, kvůli pití, cirhózou jater. Rozsudek zněl následovně: vinen, ale kvůli fyzickému stavu odsouzen k patnáctileté podmínce, kterou měl strávit doma.

Snažil se změnit

Ač se to zdá neuvěřitelné, šel do sebe. Přestal pít, což k němu znova přitáhlo Mary Teresu, která s ním podruhé stanula před oltářem. Vrátil se také k vystupování. Po svatbě ale měl znovu začít holdovat alkoholu. A zase začal ženě ubližovat. S přibývajícím věkem bylo jeho chování jenom horší. Začali se ho bát i jeho kolegové.

Mary se tak mnohokrát bála o svůj život. Bylo určitě děsivé probudit se a zjistit, že ji někdo dusí polštářem, nebo že má na krku přitisknutou čepel nože. Proč s ním stále byla? Když nepil, choval se údajně jako milující manžel a opravdový džentlmen. Nakonec ale měla sama uznat, že to tak nejde. O vyřešení situace měla požádat syna z druhého manželství. Ten měl najmout nájemného vraha, který zřejmě Stilese popravil v roce 1992 dvěma ranami do hlavy. Existuje ale ještě jedna verze, kdy měl vrah Stilese jen "postrašit", špatně si to ale vyložil a zavraždil ho.

Ať už to bylo jakkoli, Mary vyfasovala dvanáct let, nájemný vrah sedmadvacet a její syn, který ho najal, doživotí. Nepustili je ani na jeho pohřeb. Ale kdoví, zda o to stáli. Poklonit se mu přišlo jen deset lidí. Odešel tak v naprostém zapomnění.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Grady Stiles
Factinate.com: Gruesome Facts About Grady Stiles, Freak Show Gone Wrong

Vendula Pizingerová promluvila o těhotenství ve 48 letech: Lidé mi přáli postižené dítě a smrt

Vendula Pizingerová promluvila o těhotenství ve 48 letech: Lidé mi přáli postižené dítě a smrt

Související články

Další články