Helena (27): Potkala jsem prvního manžela své tchyně. Prozradil mi o ní takové věci, že mi z toho jde hlava kolem

Rodinné příběhy: Potkala jsem prvního manžela své tchyně. Prozradil mi o ní takové věci, že mi z toho jde hlava kolem
Zdroj: Freepik

Helena si se svou tchyní Monikou docela rozumí. Nedávno o ní zjistila jednu neobvyklou věc. Monika totiž kdysi byla krátce vdaná, ale má důvod, kvůli kterému o tom nemluví...

Jana Jánská
Jana Jánská27. 11. 2023 10:00

Moje tchyně Monika (58) není špatná ženská. Pečuje o rodinu a ke mně se chová normálně. Náhodou jsem ale zjistila rodinné tajemství, o kterém se nemluví. Monika totiž už byla jednou vdaná...

Tchyně má tajemství

V létě jsem s manželem Erikem (28) uklízela starou chalupu, kterou má jeho rodina snad sto let. Ukládala jsem do krabic papíry, které byli poházeny ve staré skříni, a našla oddací list mé tchyně. Pousmála jsem se nad tou vzpomínkou na minulost.

Jenže pak jsem si všimla, že nesedí jméno ženicha a ani příjmení. Šla jsem s tím za manželem a ten mi řekl, že o tom sice ví, ale máma není ráda, když se mluví o jejím prvním sňatku. Prý to nedopadlo moc dobře. O několik let později se vdala znovu. A pak se narodil Erik.

Honilo se mi hlavou, co se Monice mohlo stát, že se rozvedla. Patrně to nebude nic hezkého, když o tom nechce mluvit ani po třiceti letech.

Tajemství mé tchyně mě lákalo

Pak jsem to sice vypustila z hlavy, ale po nějaké době se mi jméno prvního manžela mé tchyně najednou vynořilo před očima. Vyřizovala jsem v práci e-maily s dodavateli a jeden mi byl povědomý. Jen jsem si ho nemohla nikam zařadit. Večer, když už jsem pomalu usínala, mi to došlo. To jméno viděla na tom starém oddacím listu!

Nemohla jsem se dočkat rána. Přemýšlela jsem nad tím, jestli je správné zavolat někomu cizímu a šťourat se v jeho soukromí. Navíc je to obchodní partner naší firmy. To se už vůbec nehodí. Celý den jsem brala do ruky telefon a chtěla vytočit jeho číslo, ale vždy jsem to na poslední chvíli vzdala. Byla jsem hrozně zvědavá, jenže by to prostě nebylo správné.

Pak mi pomohla náhoda. Naše firma pořádala menší vánoční setkání pro obchodní partnery a mezi pozvanými byl i tchynin první manžel Kamil...

Bývalý manžel mé tchyně mi prozradil tajemství

Byla jsem hodně nervózní, ale sklenka punče mi pomohla. Nenápadně jsem si Kamila odchytila a po krátkém formálním úvodu jsem mu řekla, kdo je moje tchyně. Překvapeně se na mě podíval a povzdechl si. "Jak se má?" zeptal se mě po chvilce mlčení.

V krátkosti jsem mu řekla, co o ní vím. Pak se mu v očích objevily slzy. "Řekla vám někdy, proč nám to nevyšlo?" zeptal se mě. Jen jsem zakroutila hlavou. Musel si k tomu sednout a pověděl mi, jak byli mladí a hrozně zamilovaní. Když čekali dítě, byl ten nejšťastnější chlap na světě. Ale Monika potratila a oni to nezvládli. Střídavě kvůli tomu brečeli a hádali se. A po nějaké době raději šli od sebe.

Položila jsem mu ruku na rameno a brečela. Viděla jsem, že kolegyně na nás nechápavě koukají, ale v té chvíli mi to bylo jedno. Pak se Kamil zvedl, poděkoval mi za to, že jsem ho vyslechla, a odešel. "Hele, co to mělo být?" zeptala se mě kolegyně. "Vzpomínali jsme na společnou známou..." odpověděla jsem jí a dál to nerozváděla. Kolegyně pokrčila rameny a vrazila mi do ruky sklenku s punčem. A já přemýšlela nad tím, jak těžké to muselo pro Moniku být. Zachovala bych se v její situaci stejně?

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články