Fit a krásnáTestovánísoutěže

Nejstrašidelnější budovy světa: V jedné se bál i samotný Al Capone

Nejstrašidelnější budovy světa: V jedné se bál i samotný Al Capone
Zdroj: Wikimedia Commons/Carol M. Highsmith/Pennsylvania Department of Corrections/FBI, Public Domain
+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Na těchto místech byste nechtěli být ani za bílého dne. Hemží se to tam tak silnou paranormální aktivitou, že člověk začne pochybovat o tom, zda lze vše vysvětlit pouze vědeckými metodami. Pojďme se tedy spolu podívat na několik nejděsivějších budov světa.

Kamil Šivák 10. prosince 2020

Vězení, venkovská sídla a dokonce i Bílý dům. Všem těmto místům se paranormální jevy nevyhýbají, podle některých svědectví se tam můžete setkat s duchy a slyšet různé nevysvětlitelné zvuky či hlasy.

Whaley House, Kalifornie, USA

Dům z roku 1857 stojí v kalifornském městě San Diego a vedle toho, že jde o veřejnosti přístupné muzeum, v něm také straší. „Během té spousty let, kdy jsem večeřela v Old Town Mexican Cafe, které stojí naproti tohoto strašidelného domu, jsem viděla, že okna ve druhém patře domu jsou stále otevřená, i když poslední návštěvníci už dávno odešli. I já jsem tento dům navštívila a pociťovala jsem v něm silnou energii, která byla doprovázená aromatem doutníku a parfému, jenž vyplňoval místnosti a chodby domu,“ říká znepokojivě spisovatelka Regula de Traci o osobní zkušenosti z Whaley House.

Raynham Hall, Norfolk, Anglie

Venkovské sídlo Raynham Hall v anglickém Norfolku sloužilo přes tři sta let rodině Townshendových. Byla v něm pořízena jedna z nejslavnějších fotek ducha – světoznámá Brown Lady, která schází po schodišti.

Čert a unesená žena: Vodní hrady a zámky lákají na tajemné pověsti i krásné scenérie
Mohlo by Vás zajímat:

Čert a unesená žena: Vodní hrady a zámky lákají na tajemné pověsti i krásné scenérie

Myrtles Plantation, Louisiana, USA

Rozlehlé historické sídlo si v roce 1796, prý na místě bývalého indiánského pohřebiště, nechal v louisianském městečku St. Francisville postavit generál David Bradford, který jej pojmenoval Laurel Grove. Jde o jedno z nejděsivějších míst světa, neboť tady má vyskytovat až dvanáct duchů. Traduje se také, že zde došlo k deseti vraždám, ale historické záznamy uvádějí pouze jednu.

Pravděpodobně nejznámější entitou je Chloe, otrokyně patřící pozdějším majitelům domu, Clarku a Sáře Woodruffovým. Podle jedné z legend měl Clark nutit Chloe k tomu, aby se stala jeho milenkou. Podle jiné zase příliš často naslouchala za dveřmi, a tak jí Clark nebo Sára uřízli ucho. Ona pak upekla otrávený koláč, ale její msta nevyšla a po prozrazení byla oběšena.

Krásná politička Františka Plamínková: životní lásku odmítla kvůli práci, gestapo ji poslalo na smrt
Mohlo by Vás zajímat:

Krásná politička Františka Plamínková: životní lásku odmítla kvůli práci, gestapo ji poslalo na smrt

Eastern State Penitentiary, Filadelfie, USA

Bývalé vězení ve Filadelfii bylo otevřeno v roce 1829 a je považováno za první moderní detenční zařízení na světě, neboť se zde zavedla samovazba jako forma rehabilitace. V červnu 2007 se v jeho zdích natáčela epizoda amerického pořadu Most Haunted a štáb byl i v cele slavného Al Caponeho, který zde trpěl téměř rok. Dva z filmařů v průběhu návštěvy omdleli a Yvette Fielding, která pořadem provází, uvedla, že nikdy v životě nebyla na místě s tak velkou koncentrací zla.

Tower, Londýn, Anglie

Palác a pevnost Jejího Veličenstva, nazývána také jako Tower of London (nebo jednoduše jen Tower), je historická památka v centru Londýna, na severním břehu řeky Temže. Snad nejznámějším duchem, pohybujícím se v tomto objektu, je Anna Boleynová, jedna z manželek Jindřicha VIII., které byla v Toweru sťata hlava. Její duch bývá spatřen při mnoha příležitostech. Někdy se prochází v zahradě, jindy se zase objevuje v kapli.

Zámek Hluboká nad Vltavou: Místo, kde vyvěrá zázračná voda a roste krvavá tráva
Mohlo by Vás zajímat:

Zámek Hluboká nad Vltavou: Místo, kde vyvěrá zázračná voda a roste krvavá tráva

Bílý dům, Washington DC, USA

Oficiální sídlo nejvyšších představitelů USA je dominantou Washingtonu přes 200 let. Po smrti Williama Henryho Harrisona, který jako první americký prezident zemřel v Bílém domě, bylo prý slyšet slyšel zvuky z podkroví ve třetím patře. Andrew Jackson zase tvrdil, že straší v jeho ložnici a na chodbách byl spatřen i duch první dámy Abigail Adamsové. Nejčastěji se zde ovšem zjevuje Abraham Lincoln. Eleanor Rooseveltová věřila, že ji jeho duch pozoruje při práci. Další z úředníků Rooseveltova kabinetu vypověděl, že taktéž spatřil Abrahama Lincolna – seděl na posteli a zouval si boty.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články