Fit a krásnátestovánísoutěže

Karl Maria Wiligut: Okultní guru nacistů vymyslel umrlčí prsten SS

Thumbnail # Karl Maria Wiligut: Okultní guru nacistů vymyslel umrlčí prsten SS

Zdroj:

Vojenský vysloužilec Karl Maria Wiligut se stal Himmlerovým dvorním kouzelníkem a generálem. Přízeň si získal údajnými nadpřirozenými schopnostmi a znalostí starogermánského náboženství. V organizaci SS se pyšnil titulem nejvyššího obřadníka, před nímž nacistické špičky skláněly hlavy.

Kateřina Niekurzáková 25. července 2019

Karl Maria Wiligut přišel na svět v roce 1866 ve Vídni do rodiny policejního oficiála. V rodném městě absolvoval kadetku a cítil se být vojákem tělem i duší.

Železné koště na Židy

Souběžně s budováním vojenské kariéry se rodí i Wiligutův zájem o okultismus. Po skončení první světové války už okultismu zcela propadá. Nehodlá se smířit s německou porážkou, ze které viní Židy, církev a svobodné zednáře. Plný nenávisti zakládá v Salcburku antisemitský spolek a vydává propagandistické noviny Der eiserne Besen (Železné koště) šířící rasistické názory.

Thumbnail # Tajemná expedice nacistů do Tibetu: Pořídili záznamy v neznámém jazyce
Mohlo by Vás zajímat:

Tajemná expedice nacistů do Tibetu: Pořídili záznamy v neznámém jazyce

Runový guru

V roce 1933 je už dávno ve výslužbě a pobývá poblíž Mnichova. Mezi německými esoteriky je uznáván pro svou znalost starobylých run a germánského náboženství. Netuší, že jeho historická chvíle právě přichází. Druhý muž Třetí říše, říšský šéf SS a gestapa Heinrich Himmler, žízní po všem tajemném a ze salcburského kouzelníka je od první chvíle nadšen. Jmenuje ho vedoucím oddělení pro prehistorii a rané období historie při Hlavním úřadu SS pro rasu a osídlení v Mnichově. Wiligutova kariéra je blesková, o tři roky později už se chlubí hodností brigádního generála.

Nejvyšší obřadník SS

Himmler miluje pompéznost a Wiligut mu slouží jako nejvyšší obřadník. Podivný čaroděj tak s pomocí „gótské hole“ ozdobené runami celebruje svatby příslušníků SS a navrhuje pro ně talisman v podobě umrlčího prstenu. Nejdůležitějším počinem Himmlerova chráněnce byla pomoc při přestavbě hradu Wewelsburg. Podle Wiligutových pokynů byl hrad vyzdoben germánskými symboly, aby sloužil jako řádový hrad pro černé rytíře.

Thumbnail # Kulhavý nacistický ďábel Joseph Goebbels: Lidi nechával popravovat i podle horoskopu
Mohlo by Vás zajímat:

Kulhavý nacistický ďábel Joseph Goebbels: Lidi nechával popravovat i podle horoskopu

Známý šílenec

Podle lékařů Wiligut trpí schizofrenií, přesto stále zveřejňuje své šílené názory na církev a náboženství. Dochází k závěrům, že bible byla napsána slavnými německými předky a Kristus není nikdo jiný než starogermánský bůh Krist, kterého křesťané Germánům sprostě ukradli. 

V roce 1940 se kvůli špatnému zdravotnímu stavu přece jen stahuje do ústraní. Na začátku ledna 1946 umírá, aniž by byl jakkoliv potrestán za svou spolupráci s nacisty.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA OSUD „OBŘADNÍKA SS“ WILIGUTA:

Podobné články

Zavří­t reklamu