Siamská dvojčata Colloredova: Jeden plodil děti a vydělával peníze, druhý jen visel a slintal

Siamská dvojčata Colloredova: Jeden plodil děti a vydělával peníze, druhý jen visel a slintal
Zdroj: Wikimedia Commons, Public domain
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jak se vyhnout trestu smrti? Na to měl Lazarus Colloredo jedinečný a vskutku originální způsob. Postavil se na lavici obžalovaných, rozepnul si košili a před všemi odhalil své parazitické dvojče Joannese. Joannes byl zcela nevinný, takže trestu ušel i jeho prohnaný bratr.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 5. července 2022

Lazarus a Joannes Baptista Colloredovi se narodili v roce 1617 v Janově. Tato siamská dvojčata v 17. století objížděla celou Evropu se svým vystoupením. A divákům umožňovala podívat se zblízka na jejich neobvyklou deformaci.

Chang a Eng Bunkerovi těžili celý život ze své odlišnosti. Ve vyšším věku se ale snažili o oddělení, což jim lékaři nedoporučili. A pitva později ukázala, že dobře udělali. Bratři by rozdělení nepřežili
Mohlo by Vás zajímat:

První siamská dvojčata matka prodala za 30 dolarů. Bratři zplodili 21 dětí, jeden se dal na hazard, druhý byl alkoholik

Dvojčata Colloredova sdílela důležité orgány

Joannes byl k Lazarovi připojen hrudní kostí. Byl menší, levá noha mu visela dolů, měl dvě paže, na každé ruce ale jen tři prsty. Nechyběl mu ani pohlavní orgán. Potravu přijímal od svého bratra Lazara. Nebyl prý moc při vědomí a jen mu tekly sliny. Byla to vskutku složitá životní situace, Lazarus jí však hodlal využít alespoň k tomu, aby se měl alespoň trošku dobře.

Lazarus, životaschopné dvojče, byl sám sobě manažerem. Veškerá vystoupení si ošéfoval sám. Taky se prý stihl oženit a zplodit několik dětí. Všechny byly zcela zdravé. Neustále ho ale trápila vidina smrti. Joannes nemluvil, pouze zaskučel, když mu někdo způsobil bolest. Měl dvakrát větší a zarostlou hlavu, zubatá ústa a neudržovaný plnovous.

Smutný osud siamských dvojčat: Dáša pila alkohol, aby Máša nebyla zlá na lidi
Mohlo by Vás zajímat:

Smutný osud siamských dvojčat: Dáša pila alkohol, aby Máša nebyla zlá na lidi

Život ve stínu smrti

Joannes byl Lazarův zlatý tiket k bohatství, ale zároveň připomínka jeho vlastní smrtelnosti. Kdyby totiž Joannes z nějakého důvodu umřel, čekala by i jeho rychlá smrt. A toho se obával nejvíc. To ale ještě nevěděl, že mu jeho siamské dvojče zachrání život.

Lazara měl během jednoho představení naštvat jakýsi opilec, kterému následně zasadil smrtící ránu. Porota však usoudila, že ho nelze popravit, neboť by s ním umřel i zcela nevinný Joannes. I tato příhoda z nich udělala celebrity, o kterých se dokonce psaly básně. Některé z nich se však zabývaly i tím, zda tato siamská dvojčata vůbec existovala…

Sloní muž
Mohlo by Vás zajímat:

Sloní muž: Vystavovali ho jako zrůdu, za šerednou tváří se však skrývala krásná duše

Zdroje informací: 
Wikipedia.org: Lazarus and Joannes Baptista Colloredo
Italiantribune.com: The case of the conoined Colloredo brothers

Tereza Těžká z kontroverzního dokumentu V síti promluvila o polyamorii: Mám dva muže, ani jednoho nemiluji víc

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články