Vražda Sharon Tate: Charles Manson měl jiný cíl, těhotná herečka zemřela kvůli omylu

Vražda Sharon Tate: Charles Manson měl jiný cíl, těhotná herečka zemřela kvůli omylu
Zdroj: Wikimedia Commons, Public domain
Herečka Sharon Tate se stala hvězdou hlavně díky své kráse. Začínala v reklamách a seriálech, pak se přesunula do Hollywoodu.S Romanem Polanskim se seznámila v Anglii během natáčení filmu Ples upíru.Zpočátku se mu vůbec nelíbila, pak ale mezi nimi přeskočila jiskra, jenž vyústila ve svatbu.Herečka Sharon Tate přišla ke všemu jako slepý k houslím. Manson se chtěl vraždou pomstít hudebnímu producentovi, který ho odmítl. Jenomže ten už v domě nebydlel...+ 6 fotek+ 7 fotek

Stoupenci šíleného Charlese Mansona vtrhli 9. srpna 1969 do domu herečky Sharon Tate a rozpoutali v něm masakr, z něhož tuhne krev v žilách dodnes. Co se dělo oné osudné noci, která ukončila uvolněnou atmosféru šedesátých let a s ní i éru hippies?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 8. srpna 2022

Sharon Tate byla manželkou uznávaného režiséra Romana Polanského, který se proslavil hororem Rosemary má děťátko (1968). Tento film ale byl z hlediska děsivosti jen slabým odvarem toho, co se událo na losangelské adrese Cielo Drive 10050, kde měli Sharon a Roman dům.

Charles Manson: Jeho milenka Linda Kasabian byla u vraždy Sharon Tate, pak se to v ní zlomilo
Mohlo by Vás zajímat:

Charles Manson: Jeho milenka Linda Kasabian byla u vraždy Sharon Tate, pak se to v ní zlomilo

Krvavý dům na Cielo Drive

Původní majitelkou domu byla francouzská herečka Michele Morgan, která si ho nechala postavit v roce 1941. Moc se jí ale v Hollywoodu nedařilo, a tak rezidence přešla do vlastnictví filmového agenta Rudolpha Altobelliho. Koncem šedesátých let ho pronajal hudebnímu producentovi Terrymu Melcherovi.

Ten se jednou setkal s ambiciózním hudebníkem Charlesem Mansonem, který se ho snažil všemožně přesvědčit o tom, aby vydal jeho demonahrávky. Melcher ale o ně neměl ani nejmenší zájem. Zhrzený Manson se mu za to pomstil tím, že do jeho domu poslal své poskoky. Jenže v té době tam už žila Sharon Tate a Roman Polanski.

To je vražda, napsala
Mohlo by Vás zajímat:

Hvězda seriálu To je vražda, napsala: Angela Lansbury si vzala gaye, dcera propadla vražednému kultu Charlese Mansona

Vražda těhotné Sharon Tate

V noci z 8. na 9. srpna 1969 byla v domě na Cielo Drive těhotná Sharon Tate, kadeřník Jay Sebring, fotograf Wojciech Frykowski a jeho přítelkyně Abigail Fogler. Pět členů samozvané Mansonovy rodiny mělo za úkol zmasakrovat tím nejhorším způsobem všechny, koho tam objeví.

Sebring (zavražděn jako první) a Tate byli nahnáni do obývacího pokoje, kde je následně svázali. Frykowski a Folger se dali na útěk, byli však zakrátko dopadeni. Sharon a její nenarozené dítě byli ubodáni k smrti. Jedna ze členek kultu, Susan Atkins, pak na dveře domu napsala krví slovo PRASE. Má se za to, že Manson tím chtěl svést podezření na Černé pantery a podpořit rasovou válku.

Charles Manson ve vězení, kde až do své smrti opakovaně žádal o podmínečné propuštění. Zemřel v 83 letech.
Mohlo by Vás zajímat:

Charles Manson. Pomatený šílenec, který se stal ikonou zla

Charles Manson za mřížemi

Podezření padlo na Charlese Mansona jen díky tomu, že si jeden člen jeho kultu pustil pusu na špacír. Byl za mřížemi z důvodů, které s vraždami nijak nesouvisely, ale vychloubal se, že právě on řádil na Cielo Drive. A když byla za krádeže aut zadržena i Susan Atkins, také se o tomto masakru ochotně rozpovídala.

Policisté si pak přišli i pro zbytek Mansonových kumpánů, včetně jeho samotného. Doživotnímu trestu ušla jenom Linda Kasabian, která měla za úkol hlídat dům v den vražd. Výměnou za svědectví jí byla poskytnuta imunita. Samotný Charles zemřel za mřížemi 19. listopadu 2017.

Zdroje informací: 
Wikipedia.org: Charles Manson
Grunge.com: The Truly Horrific Crime Scene Of Sharon Tate

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články