Fit a krásnáTestováníSoutěže

Záhadné sanatorium Beelitz: Léčil se tu Hitler, dnes je to město duchů

Záhadné sanatorium Beelitz: Léčil se tu Hitler, dnes je to město duchů
Zdroj: pixabay
+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Nemocniční komplex Beelitz milují lovci duchů, fotografové i vyznavači urbexu. Od roku 1990 sice sanatorium chátrá, ale i tak se už nikdy nezbaví své minulosti. Kromě toho, že se zde léčil i budoucí nacistický vůdce Adolf Hitler, sloužilo zařízení i k hrůzným pokusům na lidech.

Kamil Šivák 10. října 2020

Stavba nemocnice Beelitz započala v roce 1898 a skončila v roce 1930. Ve finále se v léčebně nacházelo šedesát budov, včetně restaurace, řeznictví či pošty. Kromě vojáků se zde léčili i lidé s různými potížemi. Rozloha celého komplexu je 200 akrů, což z něj v době jeho slávy dělalo prakticky samosprávné městečko.

Léčil se tam i Hitler

S příchodem první světové války se Beelitz změnil na vojenský lazaret. Dveřmi sanatoria prošlo více než dvanáct tisíc německých vojáků, mezi nimi i Adolf Hitler, který byl tehdy pouhým kaprálem. Léčil se zde ze zranění, které utrpěl během bitvy na Sommě. Strávil tam necelé tři měsíce. I během jeho pobytu se areál neustále rozšiřoval.

Hitler v té době ještě netušil, že se jeho život s Beelitzem ještě jednou spojí, a to během druhé světové války, kdy se za jeho vlády prováděly v jinak vyhlášeném zařízení strašlivé pokusy na lidech, které mnohdy končily smrtí.  Avšak nacisté nebyli jediní, kdo takovéto praktiky používali. Po válce je vystřídali Sověti.

Láká vás tajemno? Tohle jsou ta nejstrašidelnější místa v Čechách
Mohlo by Vás zajímat:

Láká vás tajemno? Tohle jsou ta nejstrašidelnější místa v Čechách

Bestie Wolfgang Schmidt

Bestie z Beelitzu. Tuto přezdívku dostal policejní zaměstnanec a brutální vrah Wolfgang Schmidt. V nedalekém lese si vyhlédl mladou maminku s kočárkem. Nejprve rozbil o kořen stromu hlavu jejímu synovi, poté se rozběhl za ní. Uškrtil ji a její bezvládné tělo pak oblékl do růžového spodního prádla.

Než byl v roce 1991 dopaden, stihl zavraždit pět žen a dítě, jedna z žena z jeho spárů vyvázla, ale velmi těžce zraněná. Trpěl velmi zvrácenými choutkami, mrtvoly  aranžoval do různých pozic a všechny na sobě musely mít růžové prádlo. Poté, co si odkroutí patnáctiletý trest, nechá se přeoperovat na ženu a vyrazí zvesela do berlínských ulic.

Olina (27): Obyčejná páteční noc na chatě se změnila ve strašidelný zážitek. Možná to bylo úplňkem
Mohlo by Vás zajímat:

Olina (27): Obyčejná páteční noc na chatě se změnila ve strašidelný zážitek. Možná to bylo úplňkem

Paranormální jevy

Není divu, že se kvůli temné historii stahují na toto místo okultisté a satanisté. Sanatorium ale občas navštíví i mladí lidé dychtící po dobrodružství. Třeba jedna dívka, která se před pár lety vydala do Beelitzu spolu se svými kamarády. V jednu chvíli se ztratila a o pár okamžiků později se objevila v úplně jiné místnosti. Jako by cestovala časem a prostorem.

Sama pak uvedla, že ona své kamarády stále viděla. Oni ji však ne. Ruiny nemocnice jsou evidentně plné negativní energie. Z opuštěných chodeb se ozývají neviditelné kroky a z rozmlácených a přitom stále děsivých operačních sálů jde zase slyšet nářek. Jsou to snad ozvěny z minulosti, které mají lidem připomínat, jakých hrůz se dokáže dopustit jeden člověk na druhém?

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Beelitz
Dailymail.co.uk: Hitler’s Hospital
Česká televize: pořad Objektiv

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články