Magie Svatojánské noci: Kvítí prozradí budoucího partnera, bylinky přinesou štěstí

Svatojánská noc: Nasbírejte si pelyněk černobýl, podle našich předků nosí štěstí a hojnost
Zdroj: Freepik

Kdysi se věřilo, že o Svatojánské noci mají bylinky tu nejsilnější moc. Ukážou, kdy se dívka provdá, ale také ochrání před zlými démony. Co bychom tedy měli sbírat?

Denisa Zajíčková
Denisa Zajíčková23. 06. 2022 06:00

Je škoda, jak Svatojánská noc postupně ztrácí svou popularitu. Dříve patřila mezi ty nejvýraznější svátky ve střední Evropě, dnes je to den jako každý jiný. Přitom právě tento den je pro magii a celý zvěrokruh nesmírně důležitý. Přichází oficiálně začátek léta, končí Blíženci a Slunce vstupuje do Raka. Na jaké tradice nesmíme zapomenout?

O Svatojánské noci je vše povoleno

Lidé věřili, že právě Slunce je tím objektem, který přináší novou energii, naději a sílu. Právě proto tančili kolem ohňů a přivolávali Zemi hojnost. Dívky v tento čas trhaly devatero kvítí a vkládaly si jej pod polštář. Chtěly, aby se jim ve snu zjevil jejich vyvolený.

Tradovalo se, že o svatojánské noci je povoleno vše, co se jindy nesmí. Pokud jste navíc někdy otrhávali okvětní lístky s otázkou, zda vás má váš protějšek rád, tato tradice pochází právě ze Svatojánské noci. Je prostě plná kouzel a magie a může se stát leccos.

Svatojánské byliny nosí štěstí

Dívka by měla kvítí, které natrhala o Svatojánské noci, právě o půlnoci uvít do věnečku. Ten by jí měl napovědět, kdo se stane jejím mužem. Muži, kteří se vydávají hledat poklad, mohou potkat bludičky, což jsou duše nepokřtěných dětí.

O Svatojánské noci je také dobré sbírat byliny, které zvyšují svou magickou moc. Z čerstvých bylin si můžete například připravit koupel či čaj. Pokud nasbíráte pelyněk černobýl, bude vám nosit štěstí a hojnost. Stačí si ho dát do malého sáčku a mít pořád u sebe. Třezalka tečkovaná zase ochrání před zlou mocí démonů.

Další horoskopy ➔

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články