Hvězda Zlaté labutě Adam Vacula je vášnivým fotografem: V intimních okamžicích zachycuje své kolegy i partnerku Besky

Adam Vacula ze Zlaté labutě je vášnivým fotografem: V intimních okamžicích zachycuje i partnerku Besky
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
Fotografie kolegyně Anny Kameníkové, kterou Adam Vacula pořídil kolem čtvrté ráno v divadle.Adam Vacula na snímku z dovolené se svou partnerkou, cukrářkou Besky.Adam Vacula na snímcích ze svého soukromí.Ve volném čase Adam Vacula sám cestuje a fotí.+ 28 fotek+ 29 fotek

Na televizní obrazovky přichází třetí, závěrečná řada seriálu Zlatá labuť. Fešák Adam Vacula (36), představitel hlavní role Petra Kučery, nám v rozhovoru prozradil, jak netypický je koníček, kterému se věnuje v osobním životě. Rád cestuje a ze svých cest pořizuje fotografie, přičemž zajímavé snímky pořizuje také mezi svými kolegy a kamarády. Své nejlepší fotografie nám Adam Vacula exkluzivně poskytnul a vy si je můžete prohlédnout v bohaté fotogalerii. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 11. 02. 2024 12:00

Herec Adam Vacula (36) se umělecky realizuje nejen před kamerou nebo na divadelních prknech, ale překvapivě také za svým fotoaparátem. Jak nám v rozhovoru přiznal, focení je pro něj činnost, která ho velmi uspokojuje. "Asi jsem potřeboval trochu autorštěji přistoupit k životu. Přeci jen to, co děláme na jevišti, je pouze interpretační práce. Proto jsem měl potřebu vzít věci více do svých rukou a něco vytvářet. Vzal jsem foťák, začal fotit a baví mě vytvářet si svůj vlastní deník," vysvětluje herec své pohnutky.

Doporučené video: Rozhovor s Adamem Vaculou

Adam Vacula miluje nedokonalost a syrovost

Fotografie musí podle Vaculy na sto procent a bez příkras dokumentovat skutečný život. "Bez sebemenších úprav, filtrů nebo editací. Mám rád, když jsou ty fotky syrové a na maso," svěřil se herec. "Je to také jistá forma relaxace, zastavení a meditace. S tím vším, co se děje, tak trošku zastavit čas," popisuje sympaťák, kterého pravidelně vídáme v seriálu Zlatá labuť.

Dokonalost je podle Adama Vaculy nudná a neupřímná. "Baví mě poruchová fotografie. Baví mě, když ty fotky nejsou dokonalé. Dokonalosti kolem sebe máme strašně moc a jsme jí posedlí, takže mě baví černobílá nebo street fotografie, protože často cestuji," ukazuje nám Vacula některé ze svých snímků. "Rád cestuji sám a ten foťák mě doprovází a umožňuje mi dostat se blíž k lidem, kteří v těch zemích žijí. Rád fotím také abstraktnější věci. Je to od každého něco," dodává skromně.

Vděčný objekt? Dcera Jitky Asterové ve čtyři ráno

Za sebou už má Adam Vacula výstavu těch nejlepších kousků ve svém domovském Divadle pod Palmovkou. Zařadil se tak mezi své kolegy Hynka Čermáka (50) nebo Andreu Růžičkovou (39), kteří se focení rovněž dlouhodobě věnují a svá díla také vystavují. V pražském divadle tak díky Vaculovi viselo hned několik momentek a portrétů jeho kolegů, kteří mnohdy ani neměli tušení, že právě byli v jeho hledáčku. "Třeba fotka Anny Kameníkové vznikla po premiéře Višňového sadu. Myslím, že byla vyfocená ve 4.15 ráno," ukazuje nám herec fotografii dcery Jitky Asterové, Anny. Podle Vaculy jí to na fotce sluší, byť o focení neměla ponětí. "A to je na tom nejlepší," směje se herec. Jak se mu záběr povedl se můžete v naší fotogalerii sami přesvědčit.

Partnerka Besky touží po výstavě uměleckých fotek

Mezi největší fanoušky Vaculovy tvorby patří bezpochyby jeho partnerka, oblíbená cukrářka Besky (30). Ta je také častým objektem jeho zájmu na dovolených nebo v průběhu všedních dní. "Uměleckých fotek už máme hodně. Některé možná spatří světlo světa. Myslím, že by to bylo hezké," svěřila nám Vaculova přítelkyně. "Uvidíme, zda se to setká se zájmem veřejnosti. Pokud ano, možná bude nějaká výstava. Ale to ještě fabuluji a předbíhám," dodává slavná cukrářka, po jejímž boku je herec aktuálně šťastný. "Jednou bych chtěl vydat fotoknihu polaroidů, kterým se také věnuji. Uvidíme," dodává Adam Vacula tajuplně.

Na všechny fotografie, které nám Adam Vacula poskytnul, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články