Hildegard Trutz: Příběh skutečné dívky, která porodila dítě nacistickému Německu. Takhle to probíhalo

Lebensborn
Zdroj: Wikimedia Commons, Riksarkivet (National Archives of Norway), Public domain

Hildegard Trutz v osmnácti letech nic nechybělo. Byla mladá, chytrá a krásná. A co bylo nejdůležitější, byla tou správnou dívkou pro nacistické Německo. Blond, modré oči a široké boky vhodné k rození řady potomků.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 20. 01. 2024 11:00

Dívka jménem Hildegard Trutz byla velmi hrdá na to, že je členkou BDM, ženské verze Hitlerjugend. A právě ona věrnost režimu a typicky severský vzhled z ní udělaly vhodnou kandidátku na členství v takzvaném Lebensbornu neboli fontáně života.

Rodit děti pro Hitlera

Když Hildegard dokončila školu, neměla žádné plány do budoucna. Kromě toho, že byla stále aktivní členkou BDM, se jí v životě nic nového nerýsovalo. A pak jí jeden z pohlavárů poradil, že když neví kudy kam, co takhle zkusit rodit děti pro Vůdce? Samozřejmě by s ním neměla dítě fyzicky, ale skrze projekt Lebensborn.

Nadchlo ji to, a dokonce se Hildegard Trutz do tohoto programu přihlásila sama. Než ale mohla začít rodit pro vysoce postavené nacistické páry, musela podstoupit řadu testů.

Hildegard Trutz: Dokonalá árijská žena

Jelikož si nebyla Hildegard zpočátku jistá, zda ji v jejím rozhodnutí podpoří i rodiče, řekla jim, že bude chodit na kurz národního socialismu. Ani jeden z nich netušil, že ve skutečnosti bude spát s důstojníky SS, aby jim porodila budoucí nacistickou generaci. Považovala to za službu vlasti.

Spolu s dalšími dívkami byla Hildegard převezena na zámek v Bavorsku. Tam na ni čekala řada lékařských prohlídek, kterými hravě prošla. Dále byla prošetřena její minulost, aby bylo jasné, zda je její rodová linie čistá. Nacisté se navíc museli ujistit, že je árijského původu, a to alespoň k prarodičům. A nejdůležitější bylo – žádná židovská krev.

Ale i přesto, že dívky prošly všemi možnými testy, se nikdy nedozvěděly pravá jména důstojníků. Idea "množírny" byla zcela chladná, mělo jít jen o produkci. Jakousi kompenzací tak byl luxusní zámek, dobré jídlo a zábava, včetně kina. Na Hildegard nyní tak čekal poslední úkol – otěhotnění.

Těhotenství a porod pro nacistické Německo

Ještě před otěhotněním musela Hildegard podepsat dokumenty, kde se vzdala jakýchkoli práv na dítě. Neváhala ani minutu. Pak jí představili "potencionální otce". I muži měli blond vlasy a modré oči. Dbalo se také i na sportovní postavu. Než si dívka vybrala toho "pravého", mohla s ním chvíli randit.

Po spárování ještě zbývala poslední lékařská prohlídka, po níž mohlo dojít k samotnému aktu. Hildegard navštívil "její" důstojník celkem třikrát. Pak zjistila, že je těhotná. Jakmile se vše potvrdilo, byla přemístěna do speciálního domova pro nastávající matky. Porodila zdravého chlapce, ovšem bez jakýchkoli tlumících léků. Po dobu dvou týdnů si ho mohla nechat u sebe a kojit, pak už ho nikdy ve svém životě nespatřila.

Později se zamilovala do jednoho důstojníka, který s ní sice začal žít, ale moc se mu nelíbilo, že předtím "působila" v Lebensbornu. Nic s tím ale nenadělal, vždyť sloužila vlasti. Odhaduje se, že se takto narodilo až dvacet tisíc dětí, které však nikdy nezjistily, kdo byli jejich skuteční rodiče. Nacisté před koncem války všechny dokumenty o Lebensbornu bohužel pečlivě zničili.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Lebensborn
Historydefined.net: Having Babies for Hitler – The Life of Hildegard Trutz

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články