Irena (42): Muž mě za nic nechválí, přitom se může zbláznit ze sousedčiny zástěry. Vymyslela jsem plán, jak to změnit

Opravdové příběhy čtenářek: Muž mě za nic nechválí, přitom se může zbláznit ze sousedčiny zástěry. Vymyslela jsem plán, jak to změnit
Zdroj: Freepik

Ireně chybí komplimenty od manžela, který už jí sotva kdy řekne, že jí to sluší. Nedávno jí zalichotil kolega a byla z toho rozrušená ještě několik dní. Přitom její muž klidně pochválí šaty staré sousedce!

Michaela Hájková
Michaela Hájková25. 09. 2023 10:00

Můj manžel Petr (45) je tak nadutý, že mi vysekl poklonu naposledy někdy před dvaceti lety. Vidí, že jsem vyšňořená a mám udělané vlasy, a neřekne ani slovo. Klidně ale pochválí šaty úplně jiné ženě - prý ze slušnosti. 

Muž mi kdysi uměl dát najevo, že je ze mě paf

Můj manžel mi nikdy nenosil květiny mimo narozeniny a ani mi neskládal básničky. Stačilo mi, když na mě třeba s úsměvem zíral nebo mi zasněně pohladil vlasy. Rád mě také fotil a věděla jsem, které šaty má na mě nejraději a v jakém účesu se mu nejvíc líbím.

Tyhle časy ale dávno pominuly a nepamatuji se, že by mi v posledních letech vůbec řekl, že mi to sluší. Ať už jsem se vystrojila na svatbu sestry nebo na maturitní ples neteře, jen se na mě podíval a neřekl nic. 

Nepřišlo mu přitom vůbec divné, když o dva dny později pochválil staré paní sousedce nějakou příšernou zástěru. Strašně se mě to dotklo a nevydržela jsem dlouho mlčet. Na moje námitky Petr prohlásil, že chtěl tu paní potěšit ze slušnosti.

Možná bych brala nějakou tu lichotku ze slušnosti

„Vždyť sama víš, že vypadáš skvěle. Nemusím ti to ani říkat," chtěl to Petr nějak zachránit. Ale to na mě neplatí. Co naplat, že si připadám ve svém věku pěkně. Ráda bych také věděla, že se líbím svému muži - chci toho tak moc?

Jeden kolega, který vůbec nevypadá špatně, mi nedávno pochválil nový účes. Byla jsem z toho tak v rozpacích, že jsem začala koktat. Nemohla jsem jeho nevinnou lichotku vyhnat z hlavy. Dokonce jsem se začala do práce oblékat trochu víc vyzývavě. 

Nakonec jsem zjistila, že ten kolega chodí s naší mnohem mladší asistentkou a bylo mi stydno. Tak málo stačí, abych začala bláznit. Za všechno může Petr - kdyby si mě dostatečně vážil, nebyla bych hned "rozklepaná" z kdejaké pochvaly. 

Oplatila jsem mu jeho nezájem

Když jsme u nás doma měli velkolepou rodinnou oslavu, Petr jako obvykle vařil svůj oblíbený recept. Na fantastický pokrm jsem jako jediná vůbec nereagovala. Nepochválila jsem mu ani předkrm a ani vynikající dezert. 

„Jsi šikovný kuchař, to přeci víš sám. Nač bych tě měla ještě chválit. Navíc tě chválili ostatní, takže můj názor už roli nehraje," řekla jsem významně a on hned pochopil, odkud vítr vane. Jestli se ovšem něco změní, to si nejsem jistá. Možná můj manžel není na lichotky prostě stavěný, což je věčná škoda. Žena potřebuje mít pocit, že se stále líbí.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články