Vilma (61): Mladý kolega se mě pokouší svést. Musím přiznat, že mě to docela láká

Vilma (61): Mladý kolega se mě pokouší svést. Musím přiznat, že mě to docela láká
Zdroj: Freepik

Paní Vilma je šťastně vdaná už přes třicet let. Nikdy by ji nenapadlo, že by někdy mohla být nevěrná. Ale teď má k tomu jenom krůček. V práci jí nadbíhá hezký a výrazně mladší kolega...

Jana Jánská
Jana Jánská23. 09. 2023 07:00

Asi už mám dost let na to, abych se věnovala zahrádce, vnoučatům a po chlapech nekoukala. Jenže od té doby, co k nám do firmy nastoupil Dušan (25), zjišťuji, že možná ještě nepatřím do starého železa.

Jsem spokojená babička

Uteklo to docela rychle. Ani nevím jak, najednou jsem slavila šedesátiny. Kolena už mě moc neposlouchají a k doktorovi chodím častěji než na kafe s kamarádkami. Ale na druhé straně mi dělají radost jiné věci. Nedávno jsem se stala babičkou a to mrně si nemůžu nikdy dostatečně obejmout a opusinkovat.

O víkendech se ráda hrabu v zahradě a peču pro celou rodinu. Je to asi taková příprava na důchod, ale já jsem vlastně spokojená. Mám klid, nemusím nikam pospíchat a večer se můžu koukat na televizi.

Můj manžel to má stejně. Za těch třicet let, co jsme spolu, jsme si už řekli asi všechno. Takže v sobotu ráno vyrazí na ryby a má na celý víkend svůj vlastní program.

Jde po mně mladší kolega

Tato idyla skončila před několika měsíci, když k nám nastoupil nový kolega. Dušan má čerstvě po vysoké škole, je vysoký, má široká ramena a čisté boty. Je také hrozně šikovný a vtipný. Mladší kolegyně hned začaly sondovat, jestli je k mání.

Já se na tom dobře bavila, protože tyto věci mi už moc neříkají. Jenže pak se kolegyně začaly chovat divně. Šuškaly si a koukaly na mě. Nejdřív jsem si myslela, že mám něco s vlasy. Rychle jsem zaběhla na záchod a podívala se do zrcadla.

Nic podezřelého jsem neviděla, takže mi to nešlo do hlavy. A pak jsem se u oběda dozvěděla něco, co mě šokoval. "Vilmo, co ty a Dušan?" vypálila na mě bez přípravy Magda (50), když jsme si sedly k jídlu. "Co by mělo být?" nechápala jsem. "Vždyť víš, je to hezký a mladý kluk..." pokračovala. "No a já bych mohla být jeho máma, ne?" odsekla jsem. Holky kolem stolu se zasmály. "To je možný, ale on po tobě jede," vyrazila mi Magda dech.

Nevím, jestli chci být nevěrná

Začala jsem si víc všímat, dění kolem sebe. A opravdu jsem zjistila, že mě Dušan pozoruje a snaží se zachytit můj pohled. Když se mu to povede, hezky se usměje. Nevím, jestli jsou tohle všechno zrovna ty správné signály, ale holky tvrdí, že ano. A já netuším, co s tím mám dělat.

"Holka, co já bych za to dala," povzdechla si nedávno Magda, když jsme jely ve výtahu jenom my dvě. "Měla by sis to s ním užít..." dodala, když jsem nic neříkala. Má pravdu? Čím déle nad tím uvažuji a koukám na Dušana, tím více se ve mně probouzí něco, co jsem již dlouho necítila. S manželem jsem nespala snad rok. Tuhle kapitolu našeho vztahu jsme asi uzavřeli.

Nevím, jestli chci svoje tělo ukázat před někým tak mladým. Ale přesto uvažuju, jaké by to asi bylo octnout se v jeho mužném náručí. Když na to pomyslím, úplně cítím, jak mi hoří uši. Mám sice strach, že jednoho dne Dušanovi podlehnu, ale rovněž musím přiznat, že se na to opatrně i těším...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články