Jan Rosák je s manželkou 46 let, ale zasnoubili se teprve nedávno. Dostala zvláštní prsten

Jan Rosák je s manželkou 46 let, ale zasnoubili se teprve nedávno. Dostala zvláštní prsten
Zdroj: Herminapress
Jan Rosák bude s manželkou Jiřinou letos neskutečných 46 let.Jan Rosák má dohromady tři vnoučata, dvě od dcery Zuzany. Péče o vnoučata manžele zcela zaměstnává.Jan Rosák říká, že s manželkou Jiřinou se životem prakticky prosmál.+ 14 fotek+ 15 fotek

Moderátor Jan Rosák (76) je s manželkou Jiřinou neskutečných 46 let, ale zasnoubili se teprve před pěti lety. Brali se v roce 1977, nicméně zásnuby proběhly na jejich zahradě a oslava byla komorní. Jak vypadal zásnubní prstýnek? Který kus oblečení na své ženě Jan Rosák miluje? Jaká ženská vlastnost ho dráždí? A proč jí z cesty do Turecka přivezl právě kožich? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková14. 09. 2023 12:00

Proč oficiálně a šťastně ženatý moderátor Jan Rosák (76) požádal svoji manželku Jiřinu o ruku teprve nedávno, je nasnadě – šlo o čistě ženský komplot. "To proto, že manželka si uvědomila, že jsme se vlastně nikdy nezasnoubili a několik našich kamarádů to samé – například zrovna kolega Petr Říha. Nakonec nás bylo pět manželských párů, které se u nás na zahradě houfně zasnoubily," ​přiznává v rozhovoru pro Lifee.cz moderátor Jan Rosák, kvůli jehož sexy hlasu chodí do rádia přes padesát let milostné dopisy. Ostatně, není divu...

Jan Rosák je po letech fotbalistou

Pane Rosáku, jaká úloha vás čeká ve videoklipu Deštník osamělých? Prý to bude fotbalista a dnes se díky natáčení spolu potkáváme.
Jestli fotbalista, tak hodně bývalý. Má to být dědeček, který si na stará kolena vzpomene, že někdy kopal do míče, takže to zkusí znovu.

Je vám to blízké? Vím o vás, že jste tenista.
Ano, já jsem vášnivý tenista, ale také bývalý fotbalista.

Takže teď už si do míče občas nekopnete?
S ohledem na můj věk už bych těm mladším nestačil. Nemá cenu s nimi ani soutěžit. A takových šestasedmdesátníků, jako jsem já, se nenajde tolik, abychom dali dohromady ligu.

Pan Šimon Pečenka, jehož videoklip se zde natáčí, je zřejmě váš kamarád.
Ano. Se Šimonem jezdím na nejrůznější akce, které pořádá, a na mé vyzvání se připojil k akci, kterou dáváme dohromady pro změnu my – je to hra, která se jmenuje A psa sebou! Hrajeme tam Petr Říha, já a Šimon Pečenka.

Prý měla ve videoklipu hrát i vaše manželka.
Původně měla a měl tam hrát také můj vnuk. Ale vnuk dostal angínu a manželka se stará o zbývající vnuky.

S manželkou jsme se půlstoletím prosmáli

Kolik let jste vlastně s vaší paní?
Letos to bude 46 let. Nenapadá mě nic jiného než všem poradit, že jde o umění kompromisu a potom o společný smysl pro humor. Takhle jednoduše to zní, ale to by bylo samozřejmě málo. Zahrnuje to spoustu komponentů a jemným nuancí, kdy člověk občas musí ustoupit a občas zase ne. Řekl bych, že ten humor je stěžejní. My jsme spolu těch 46 let v podstatě prosmáli.

Ale prý jste se paradoxně zasnoubili teprve nedávno.
Je to asi pět let zpátky. To proto, že manželka si uvědomila, že jsme se vlastně nikdy nezasnoubili a několik našich kamarádů to samé – například zrovna Petr Říha. Nakonec nás bylo pět manželských párů, které se u nás na zahradě houfně zasnoubily.

Místo prstýnku sedmikráska

Jaký by zásnubní prstýnek?
Mám takový pocit, že byl z trávy. Asi nějaká sedmikráska.

Paní nemá žádnou trvalejší připomínku? Nedohnal jste to později?
Já jsem to dohnal už tolikrát, že kdyby měla nosit všechny prsteny, co jsem jí daroval, měla by ruce jako rytíř. A ona přitom prsteny v podstatě nenosí.

Co u vás dělá kouzlo rodinného krbu? Je to třeba jídlo, které si společně připravujete?
Jsou to nejrůznější věci. Domů se zkrátka těším, protože si rozumíme a je tam legrace. A navíc spolu pracujeme. Žena říká, že jsme takové SROčko. Ona je už dlouhé roky má dvorní scenáristka, já ji dobře poslouchám, byť občas remcám. Ale tím pádem to cizelujeme a takhle nám to funguje.

Z Turecka jsem manželce přivezl kožich

Co máte nejraději, když vaše paní oblékne?
Ona umí všechno nosit velice skvěle, protože je to krásná ženská a navíc elegantní. Jsou to třeba kostýmky, které nosí velice elegantně. A také šaty. Dokonce dá na moje doporučení. Když si jde vybírat, tak mě bere s sebou. Já to moc nemusím, protože když si ona vybírá, tak já sedím někde stranou a trochu trpím. Ale potom jí to zhodnotím a většinou to schválím.

Daroval jste jí někdy šaty? Třeba i bez jejího vědomí, jako překvapení.
Myslím, že jsem jí něco daroval: kostýmek, potom nějaké svetry, sako a – kožich! Dokonce jsem jí kožich přivezl z Turecka.

Z takové horké země?
No jo, ale tam mě právě kamarádi upozornili, že jsou tam kožichy velice výhodné. Tak jsem to zkusil a měli pravdu.

Na ženách mi vadí přehnaná emancipace

Která ženská vlastnost vám nejvíc vadí? Nedochvilnost? Ukecanost?
Ukecanost mi nevadí, na to jsem zvyklý z práce, kde mám samé ukecané kolegyně. Ale víte, co mi vadí? Je to přílišná emancipovanost. Když ze sebe ženy dělají rozhodující elementy a jednají jako chlapi. Nuceně. Doufám, že mi rozumíte.

Když si dokážeme samy vyměnit žárovku?
Ne, ale když se ženy chovají nežensky.

Aha, takže třeba vulgarita.
No jasně. Ano, je to vulgarita, a potom nemusím opilé ženské.

Pane Rosáku a co vás teď nejvíc zaměstnává? Je to pořad Poklad z půdy?
Pořad Poklad z půdy už na Primě neděláme několik let. Totéž jsme dělali také na TV Barrandov a tam už to také neděláme, byť se to pořád vysílá. Bylo toho natočeno hodně do foroty. Teď jsem dodělal seriál o elektrokolech pro BESIP, který se jmenuje NEriskuj. Je to edukační pořad pro seniory. Zahrál jsem si model seniora, který se učí jezdit na elektrokole. Jsou velice módní, ale jsou také hodně rychlá a spousta seniorů jezdí bez helmy a dopadají potom špatně. K tomu mám samozřejmě rozhlas, to je moje stěžejní záležitost a pracuji tam přes padesát let. K tomu divadlo, 30. září nás čeká premiéra.

Chodí vám od žen dopisy s tím, že máte přitažlivý hlas?
Sem tam něco opravdu přijde, ale už to není takové, jako když jsem býval denně na televizní obrazovce.

A vaše paní nežárlí?
Ne, moje manželka je povznesená. Alespoň v to doufám.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články