Fit a krásnátestovánísoutěže

Nejzdravější zimní dieta: Zhubněte a urychlete trávení za pomoci kysaného zeli

Thumbnail # Nejzdravější zimní dieta: Zhubněte a urychlete trávení za pomoci kysaného zeli

Zdroj:Pixabay

Kysané zelí patří mezi super zdravé potraviny, které byste si měli dopřávat každý den. Jeho účinky uměli ocenit už naši antičtí předkové. Nejenže je výborným pomocníkem pro posílení imunitního systému, ale pomáhá také při hubnutí.

Lucie Trávníčková 5. února 2019

Zázračné účinky kysaného zelí

Kysané zelí zvyšuje odolnost organismu a posiluje jeho přirozenou obranyschopnost. Díky bakteriím, které vznikají při kvašení, obsahuje mnohem více vitaminů než zelí v syrovém stavu. Bohaté je hlavně na vitaminy C, B, K, E, provitamín A, kyselinu listovou, draslík, železo, vápník, zinek, selen, vlákninu, bílkoviny, aminokyseliny a také takzvané izotiokyanáty, které chrání naše tělo před rakovinotvornými účinky.

Přírodní lék

Již naši předkové ho používali při dalekých plavbách, aby se tak chránili před kurdějemi. Jako další doporučený recept pro zlepšení vykašlávání a tvorbu hlenů se osvědčila směs zelné šťávy s medem v poměru 1:1, která se po doušcích pije během dne.

Thumbnail # Kysané zelí i celozrnný chléb: Potraviny, po kterých budete vypadat mladší
Mohlo by Vás zajímat:

Kysané zelí i celozrnný chléb: Potraviny, po kterých budete vypadat mladší

Hubněte za pomoci zelí

Kysané zelí obsahuje pouhých 17 kalorií ve 100 g. Aktivuje funkci trávicího sytému, podporuje množení těch správných bakterií, které urychlují trávení a odvádění škodlivých látek z těla. Působí tedy jako výborná prevence celulitidy. Kromě toho neobsahuje žádný tuk. Naopak má hodně vlákniny, která tělo pročistí a vyplaví z něj jedovaté látky. Navíc dobře zasytí, brání pocitu hladu a odbourává cholesterol.

Pryč se špatnou náladou

Díky zvýšenému obsahu vitamínů B12 a B6 pomáhá proti únavě a stresu. Když si dáte zelí k večeři, podpoříte produkci spánkového hormonu melatoninu, díky kterému se vám bude spát mnohem lépe. Dobrý vliv má zelí i na libido a plodnost.

Podobné články

Zavří­t reklamu