Není chleba jako chleba: Za socialismu musel chutnat všude stejně

Pamatujete na pravý český chléb?
Zdroj: Facebook/Socialismus
Za socialismu chutnal chleba všude stejně.Pamatujete na pravý český chléb?Nevýhoda byla, že jste si chleba museli zamlouvat dopředu.Dnes existuje velké množství druhů chleba, ze kterých si vybere každý.+ 9 fotek+ 10 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jak chutnal chleba, když jsme byli malí? Jak to vonělo v každé pekárně? Vzpomínáte si? Výroba a zejména pak chuť této několik tisíc let staré potraviny se od socialismu pořádně změnily. Tenkrát totiž musel chutnat všude stejně.

Petra Járková
Petra Járková 15. dubna 2019

V minulosti chutnal všechen chléb stejně – jeho výroba totiž podléhala přísným standardům, od kterých nebyla možnost nejmenší odchylky.

Upečení jednoho bochníku trvalo kvůli dlouhému procesu fermentace až sedm hodin, na rozdíl ode dneška, kdy výroba jednoho kusu trvá zhruba hodiny tři.

Výroba probíhala zejména v plynových pecích, čímž se zachovala jemná kůrka, kdežto dnes se většina chleba peče v elektrických pecích, a tím pádem bývá kůrka vysušená.

Velikonoční vajíčka můžete barvit nejrůznějšími technikami
Mohlo by Vás zajímat:

Velký průvodce velikonočními svátky: Na co nezapomenout, aby byly dokonalé a v rámci lidových tradic

Na druhou stranu, za dob socialismu jste si většinou museli chléb zamluvit dopředu, aby se na vás vůbec dostalo. A také byl v poměru k tehdejším výdělkům výrazně dražší. Zatímco z průměrné mzdy v roce 1989 jste si mohli koupit 681 bochníků, dnes si jich můžete dopřát až 1190.

Kvalita chleba se navíc dnes velmi řeší a díky tomu i neustále zlepšuje. A tak už se nedá říci, že za dob minulých byl kvalitnější. Navíc je teď rozhodně větší výběr a nabídka myslí i na celiaky, lidí na dietě či na gurmány.

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články