Originální šťavnaté džemy: Jak na melounový s malinami nebo višňový s borůvkami a rybízem

17. května 2019
Labeta
Labeta

Meruňky, jahody, třešně nebo maliny – prostě marmeládová klasika. Proč si ale letos jídelníček neozvláštnit něčím úplně jiným. Zkusili jsme zkombinovat meloun s malinami nebo višně s borůvkami a rybízem a věřte, že to stálo za to. Olizovat se budete až za ušima!

Melounové smoothies, melounový koktejl nebo melounová zmrzlina je celkem běžná záležitost. Co byste ale řekli melounovému džemu? Vyzkoušeli jsme pro vás připravit lahodný a na jazyku se rozplývající melounový džem.

A protože meloun má bledou barvu, přidali jsme do džemu ještě hrst skvělých malin. Lehká konzistence a svěží chuť přijde vhod nejen během dlouhých zimních večerů, abyste si vzpomněli na letošní prosluněné léto.

Melounový džem s malinami

Potřebujete:
2 kg melounové dužiny bez jadérek, hrst malin, 400 g cukru, šťáva ze 2 citronů, 4 balení ovocného pektinu Labeta

Postup:
Dužinu melounu zbavíme jadérek, rozkrájíme na menší kostky a rozmixujeme. Promícháme cukr s ovocným pektinem a spolu se šťávou z citronů vmícháme k rozmixovanému melounu. Směs vaříme do zhoustnutí. Hotovým džemem plníme čisté skleničky, zavíčkujeme, obrátíme dnem vzhůru a necháme zchladnout.

Náš tip:
Pro lepší barvu přidejte do marmelády hrst malin.

Višně miluje snad každý, a když je navíc dáte dohromady s borůvkami a rybízem, svatá trojice je na světě.

Višňový džem s borůvkami a rybízem

Potřebujete:
600 g višní, 300 g borůvek, 150 g červeného rybízu, 1000 g cukru, 1 a půl balíčku ovocného pektinu Labeta

Postup:
Nejprve ovoce omyjeme pod slabým proudem vody. Višně vypeckujeme, kuličky rybízu obereme ze stopek a vše smícháme s borůvkami. Směs ovoce rozmixujeme a propasírujeme přes síto, abychom se zbavili slupek a drobných peciček. Cukr promícháme s ovocným pektinem a vsypeme do propasírovaného ovoce. Důkladně promícháme, za stálého míchání přivedeme k varu a povaříme asi 3-5 minut. Hotový džem lijeme do čistých skleniček, zavíčkujeme, postavíme dnem vzhůru a necháme zchladnout. Marmeládu skladujeme nejlépe na suchém, temném a chladném místě.

Náš tip:

Jsou-li višně moc kyselé, můžeme během vaření džem přisladit. Džem bude výborný i s jinou odrůdou višní, třeba s navinule sladkými sladkovišněmi.

Zavří­t reklamu