Originální šťavnaté džemy: Jak na melounový s malinami nebo višňový s borůvkami a rybízem

Melounový džem s malinami.
Zdroj: Labeta
Melounový džem s malinami.Mix ovoce do přesnídávekŠvestky jsou českou klasikouPřipravte si originální džemy na zimu+ 7 fotek+ 8 fotek

Meruňky, jahody, třešně nebo maliny - prostě marmeládová klasika. Proč si ale letos jídelníček neozvláštnit něčím úplně jiným. Zkusili jsme zkombinovat meloun s malinami nebo višně s borůvkami a rybízem a věřte, že to stálo za to. Olizovat se budete až za ušima!

Petra Járková
Petra Járková 17. 05. 2019 14:00

Melounové smoothies, melounový koktejl nebo melounová zmrzlina je celkem běžná záležitost. Co byste ale řekli melounovému džemu? Vyzkoušeli jsme pro vás připravit lahodný a na jazyku se rozplývající melounový džem.

A protože meloun má bledou barvu, přidali jsme do džemu ještě hrst skvělých malin. Lehká konzistence a svěží chuť přijde vhod nejen během dlouhých zimních večerů, abyste si vzpomněli na letošní prosluněné léto.

Melounový džem s malinami

Potřebujete:

2 kg melounové dužiny bez jadérek, hrst malin, 400 g cukru, šťáva ze 2 citronů, 4 balení ovocného pektinu Labeta

Postup:

Dužinu melounu zbavíme jadérek, rozkrájíme na menší kostky a rozmixujeme. Promícháme cukr s ovocným pektinem a spolu se šťávou z citronů vmícháme k rozmixovanému melounu. Směs vaříme do zhoustnutí. Hotovým džemem plníme čisté skleničky, zavíčkujeme, obrátíme dnem vzhůru a necháme zchladnout.

Náš tip:

Pro lepší barvu přidejte do marmelády hrst malin.

Višně miluje snad každý, a když je navíc dáte dohromady s borůvkami a rybízem, svatá trojice je na světě.

Višňový džem s borůvkami a rybízem

Potřebujete:

600 g višní, 300 g borůvek, 150 g červeného rybízu, 1000 g cukru, 1 a půl balíčku ovocného pektinu Labeta

Postup:

Nejprve ovoce omyjeme pod slabým proudem vody. Višně vypeckujeme, kuličky rybízu obereme ze stopek a vše smícháme s borůvkami. Směs ovoce rozmixujeme a propasírujeme přes síto, abychom se zbavili slupek a drobných peciček. Cukr promícháme s ovocným pektinem a vsypeme do propasírovaného ovoce. Důkladně promícháme, za stálého míchání přivedeme k varu a povaříme asi 3-5 minut. Hotový džem lijeme do čistých skleniček, zavíčkujeme, postavíme dnem vzhůru a necháme zchladnout. Marmeládu skladujeme nejlépe na suchém, temném a chladném místě.

Náš tip:

Jsou-li višně moc kyselé, můžeme během vaření džem přisladit. Džem bude výborný i s jinou odrůdou višní, třeba s navinule sladkými sladkovišněmi.

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články