Mezinárodní den koktejlů: Jak si připravit ty nejoblíbenější drinky na světě

Absinth můžete přidat do koktejlů
Zdroj: Pixabay
Bellini vás příjemně osvěžíMáte chuť na pořádnou Margaritu?Nechte si namíchat dokonalý koktejlAbsinth můžete přidat do koktejlů+ 5 fotek+ 6 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Mezinárodní den koktejlů je tu. Víte, že tento světově uznávaný svátek založil barman a významný český publicista Alexander Mikšovic? První oslava se uskutečnila už v roce 1999. Květen tedy patří mezi měsíce oslavující koktejly z různých koutů zeměkoule. Opravdoví fajnšmekři ale vědí, že ty nejlepší drinky vám namíchají přímo v destinacích, kde se zrodily.

Petra Járková
Petra Járková 14. května 2019

Míchané drinky k moři a pláži prostě patří, a tak není divu, že si je každý Čech na dovolené s náležitým nadšením vychutná.

Vydejte se do Ameriky

Pokud ale půjdete po skutečném původu koktejlů, zjistíte, že jejich kolébkou se staly před více než 200 lety USA. V případě, že se budeme bavit o pojmenování koktejlů podle okrsků například ve městě New York, historie zanedbává pouze starý Staten Island. Z ostatních čtyř čtvrtí jste všichni jistě slyšeli o Manhattanu a pár dalších z nás by mohlo znát Bronx. Ovšem i čtvrti jako Queens a Brooklyn mají zastoupení ve světě koktejlů.

Zkuste si třeba namíchat ne úplně známý koktejl Queens s ananasovým džusem. O jeho slávu se ve 30. letech minulého století zasloužil Angličan Harry Craddock. Později jej zapsal do slavné knihy koktejlů, kterou sám vydal.

Absinth můžete přidat do koktejlů
Mohlo by Vás zajímat:

Víte, co jsou signature drinky a koktejly? Hit letošního jara a léta!

Jak na Queens?

Složení:

4,5 cl London dry gin

1,5 cl suché martini

1,5 cl sladké martini

3 cl ananasový džus

Příprava:

Do shakeru dáme led a všechny ingredience, promícháme a přes sítko nalijeme do martini sklenice. Standardně se koktejl zdobí citronovou kůrou.

Hurá do Itálie na Bellini! 

Jste-li spíše zastánci klasických chutí, vydejte se do Itálie za koktejlem pojmenovaným po slavném italském malíři Giovannim Bellinim. Skvělou moderní kombinaci představuje Bellinni s francouzským likérem Chambord. Chuť likéru tvoří vyzrálé maliny a ostružiny naložené v koňaku a další koření oslazené medem. Na závěr se tato esence spojí s výtažkem z vanilky a kůry citrusů. Bellini patří mezi ovocné koktejly hodící se na různé typy párty.

 Jak na italské Bellini?

 Složení:

5 cl broskvové pyré

10 cl Prosecco

Chambord – stačí pouze pár kapek

Příprava:

Do sklenice typu flétna nalijeme broskvové pyré a dolijeme proseccem. Chambord kápneme až na závěr. „Dávejte pozor především na pěnu,“ upozorňuje Petr Roškota.

Mexická Margarita tak trochu jinak 

Margarita je z koktejlů, které se řadí především mezi plážové drinky.

Jak na netradiční Margaritu?

Složení:

4,5 cl Tequila (ideálně reposado)

1,5 cl čerstvé limetové šťávy

2 lžičky agáve sirupu

Příprava:

Všechny ingredience vložíme do shakeru s ledem, protřepeme a přes sítko nalijeme do krátké sklenice s ledem. V originální verzi koktejlu se okraj sklenice navlhčí limetou a udělá se okraj se solí. Jako ozdobu použijeme limetku. Pro zpestření chuti můžete přidat do shakeru plátek chilli a snítek koriandru.

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články