Zavařovací sezona v plném proudu: Džemy z višní a třešní pětkrát jinak

21. července 2019
Labeta
Labeta

Tak už umíte připravit dokonalé džemy z broskví, meruněk i malin. A co takhle právě dozrávající višně a třešně? Lákají vás? Máte rádi jejich neopakovatelnou osvěžující chuť? A což teprve opravdu dokonalý džem z nich! Tomu nikdo neodolá a letošní zima se pro vás rázem stane snesitelnější.

Proč jíst višně?

Višně jsou velmi oblíbeným ovocem. Obsahují mnoho ovocných kyselin, provitamin A, vitaminy B a vitamin C, dále cukry v lehce přijatelné formě, enzymy, hodně draslíku, vápník, hořčík, železo a fosfor, kolem 84 % vody, pektin a další látky.

Višně na sebe dokážou vázat škodlivé látky, které se tak mohou z těla vyloučit. Pomáhají čistit krev, játra a ledviny. Jsou jedním z nejúčinnějších prostředků na léčbu dny. Plody, višňová šťáva i sirup také usnadňují vykašlávání a používají se při zánětech horních cest dýchacích.

K čemu se používají?

Višně používáme k výrobě šťáv, sirupů, vín, likérů a kompotů nebo džemů.

Proč jíst třešně?

Třešně jsou zázračným ovocem. Osvědčily se totiž nejen jako nejúčinnější lék pro léčbu dny a snižování bolesti a zánětlivosti při artritidě, ale mohou také pomoci diabetikům. Snižují totiž cukr v krvi.

Obsahují mnoho vitaminu C, kyseliny listové, která je důležitá pro mozek a nervy, vápníku pro kosti a zuby, železa pro krvetvorbu, jódu při problémech se štítnou žlázou a bolestech páteře i draslíku pro vylučování vody z těla.

K čemu se používají?

Nejchutnější jsou čerstvé, ale nelze jich však sníst mnoho. Hodí se na přípravu moštů, džemů, kompotů či omáček a na likéry i destiláty. Připravujeme z nich bublaniny, ovocné dorty, šťávy a sirupy, dávat je můžeme do buchet, nákypů či knedlíků. Velmi oblíbené je rovněž domácí višňové víno.

Rozdíl mezi višněmi a třešněmi

Třešně jsou nasládlé a křupavé. Višně bývají víc kyselé. Ty se hodí i do teplé kuchyně.

RECEPTY NA TY NEJLEPŠÍ DŽEMY Z TŘEŠNÍ A VIŠNÍ NAJDETE V GALERII:

Zavří­t reklamu