Fit a krásnátestovánísoutěže

Svěží, pikantní, rafinované: Sezóna ústřic je tu. Kde si dopřát ty nejlepší?

Zdroj:La Veranda

+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Sezóna ústřic právě začala. A přestože milovníci těchto chuťově jedinečných mořských plodů tvrdí, že nejlepší ústřice je vždycky samotná, maximálně pokapaná vinným octem se šalotkou a zapitá sklenkou šampaňského, pro nejlepší kuchaře z celého světa představuje ústřice lákavou kulinární výzvu. Jak ji připravit, aby neztratila nic ze své křehkosti a překvapila jedinečnou chutí?

Petra Járková 2. listopadu 2019

Odborník přes ústřice

„Ochutnával jsem ústřice v mnoha koutech světa od New Yorku přes Londýn a Paříž až po asijské destinace a vyzkoušel jsem desítky nejrůznějších kombinací. Některé byly fantastické, na jiné jsem raději rychle zapomněl, ale inspirace jsem načerpal hodně,“ říká executive chef Radek David, jeden z party lovců chutí, kteří jsou za skvělým jídlem ochotní letět na druhý konec planety.

Ústřice čtyřikrát jinak

Právě ústřice ho oslovily natolik, že na polovinu listopadu nachystal do La Verandy unikátní kulinární akci s názvem ústřice čtyřikrát jinak, kdy přestaví lahodného mořského mlže ve čtyřech různých „šatičkách“. To si můžete užít od 11. do 17. listopadu.

Thumbnail # Láska prochází žaludkem: Když mu chcete připravit afrodiziakální valentýnské menu
Mohlo by Vás zajímat:

Láska prochází žaludkem: Když mu chcete připravit afrodiziakální valentýnské menu

Prezentace a chuť

Při prezentaci prvních dvou ústřic sází Radek David na svěžest, jednu bude servírovat s limetkovo-sójovou omáčkou a salátovou okurkou, zatímco druhou doprovodí sójový kaviár, ředkvičky a šalotkový vinaigrette. Další dvě budou mít naopak doprovod lehce pikantní, jedna se bude servírovat v chuťové kompozici se sušenými rajčaty, rajčatovou vodou se zázvorem a bazalkovým olejem, zatímco chuť poslední ústřice zvýrazní řepa s granátovým jablkem a čerstvě strouhaný křen.

NA RECEPTY NA ÚSTŘICE SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu