Vanilkové, kokosové, myslivecké a pařížské – nejlepší recepty na rohlíčky

3. prosince 2019
Pixabay.com
Pixabay.com

Rohlíčky jsou mezi vánočním cukrovím jedničkou. Ať už pečete jen pár druhů, nebo velké množství, rohlíčky nikdy mezi vánočním cukrovím nechybí. Ovšem nemusí být jen vanilkové. Chutné jsou i kokosové, myslivecké nebo pařížské rohlíčky.

Vanilkové rohlíčky

Ingredience: 280 g hladké výběrové mouky, 210 g tuku, 100 g mletých vlašských ořechů, 70 g moučkového cukru

Postup: Všechny suroviny smíchejte a vypracujte těsto. Dejte ho odpočinout minimálně na půl hodiny do lednice. Plech nevytírejte, neboť těsto obsahuje dostatek tuku. Vytvořte rohlíčky, pokládejte na plech a vložte do trouby vyhřáté na 170 °C na 6 až 8 minut. Jakmile jsou okraje narůžovělé, vytáhněte z trouby a obalte ve směsi moučkového a vanilkového cukru.

Kokosové nafouknuté rohlíčky

Ingredience: 200 g hladké pšeničné mouky, 500 g moučkového cukru, 250 g tuku, 250 g kokosu, polovina kypřicího prášku do pečiva

Postup: Ze všech ingrediencí vytvořte těsto. Rohlíčkové formičky vysypte moukou a řádně oklepejte. Vždy kousek těsta natlačte do formičky. Raději dávejte těsta méně, protože rohlíčky „vyskočí“ na objemu. Plech s formičkami vložte do trouby vyhřáté na 170 °C a upečte. Nakonec je možné rožky rohlíčků pro ozdobu namočit v rozpuštěné čokoládě.

Myslivecké rohlíčky

Ingredience: 100 g kokosu, 140 g moučkového cukru, 350 g hladké pšeničné mouky, 140 g mletých vlašských ořechů, 250 g tuku, holandské kakao

Postup: Z uvedených ingrediencí vypracujte hladké těsto. Připravte si strojek a vyberte tvar cukroví, který požadujete. Těsto po částech tlačte přes strojek a vytvořte v ruce nebo na plechu tvar rohlíčku. Plech vložte do trouby a upečte při 170 °C. Ještě teplé obalte ve směsi moučkového a vanilkového cukru.

Pařížské rohlíčky

Těsto: 400 g moučkového cukru, 250 g mletých vlašských ořechů, 5 bílků, 4 lžíce strouhanky

Krém: 370 g másla, 3 celá vejce, 3 lžíce kakaa, 10 lžic krupicového cukru

Poleva: 100 g tuku, 250 g čokolády na vaření

Postup: Ve vodní lázni ušlehejte z bílků tuhý sníh a postupně přisypávejte cukr. Šlehejte tak dlouho, až je sníh teplý. Potom odstavte z plotny a opatrně vmíchejte ořechy a strouhanku. Těsto dejte do zdobicího sáčku a na plech vyložený pečicím papírem stříkejte tvar rohlíčků. Pečte při 120 °C 10 – 15 minut dorůžova. Na krém šlehejte vejce, cukr a kakao ve vodní lázni asi 20 minut, než je směs hustá. Nechte trochu vychladnout a pak do směsi zašlehejte máslo. Dejte krém do lednice ztuhnout a pak ve zdobicím sáčku nastříkejte na rohlíčky. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu a tuk, nechte trochu vychladnout. Rohlíčky polijte rozpuštěnou čokoládovou polevou a nechte v chladu ztuhnout.

Zavří­t reklamu