Zakončete léto dětskou party: Jak ji uspořádat a jaké občerstvení připravit

Na dětskou party by mělo být občerstvení svěží, barevné, chutné a zdravé.
Zdroj: Pinterest
Na dětskou party by mělo být občerstvení svěží, barevné, chutné a zdravé.Jednohubky: Suroviny: tenké plátky chleba 150 g konzerva rybiček 1/2 jablka (velkého) majonéza (nebo hustý bílý jogurt) máslo ředkvička červená cibule pažitka formičky (na linecké pečivo). Následně pokračujeme jako při tvorbě jednohubek. Mini cheesecake: Suroviny: 130 g máslových sušenek 80 g rozpuštěného másla 360 g sýru Philadelphia (Lučiny) 7 lžic rozpuštěného medu 2 vejce 1/2 kávové lžičky citronové kůry 250 g tvarohu sezonní ovoce, máta. Postup: Sušenky rozdrtíme v mixéru a přidáme rozpuštěné máslo. Smícháme. Připravíme si formu na muffiny a košíčky. Do košíčků rozdělíme připravenou hmotu a uhladíme. Dáme na 10 minut do lednice. Mezitím si připravíme sýrovou směs. Vyšleháme sýr Philadephii (Lučinu) s medem. Postupně přidáme vejce, citronovou kůru a na konec tvaroh. Vše prošleháme. Směs naplníme do košíčků, uhladíme a dáme péct do předem vyhřáté trouby na 150 °C. Pečeme 18 - 20 minut. Po vyndání z trouby necháme zcela vychladit, poté i s formou přeneseme do lednice, kde necháme alespoň 2 hodiny ztuhnout a vyjmeme z košíčků (nenechávejte v košíčcích přes noc - špatně by se pak odlepovaly!). Vanilkový pudink s mascarpone a ovocem: Suroviny: 500 ml mléka 4 lžičky krupicového cukru 1 sáček vanilkového pudinku 150 g mascarpone 250 g jahod 1/2 hrnku borůvek mátové lístky na ozdobu. Postup: Nejdříve si uvaříme vanilkový pudink tak, že do hrnce se silným dnem dáme vařit 400 ml mléka. Zbylých 100 ml smícháme v hrnečku s pudinkovým práškem. Do mléka na sporáku přisypeme krupicový cukr a ještě předtím, než se začne vařit, zašleháme mléko s pudinkovým práškem. Přivedeme za stálého míchání k varu a na mírném plameni vaříme asi dvě minuty do zhoustnutí. Odstavíme a necháme vychladnout. Občas promícháme, aby se netvořil škraloup. Jahody omyjeme, očistíme a asi třetinu jich nakrájíme na malé kousky. Do vychladlého pudinku zašleháme mascarpone a nakrájené jahody. Rozdělíme do pohárů nebo misek a dozdobíme zbylými jahodami a borůvkami. Nakonec do každé misky zapíchneme lístek máty. + 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Před dvěma měsíci byl konec prázdnin pro každého školáka v nedohlednu, dnes je tomu jinak. Škola už klepe na dveře a vaše děti mají šanci strávit s kamarády poslední letní víkend. Připravte jim tedy stylové ukončení léta s něčím dobrým na zub.

Petra Járková
Petra Járková 31. srpna 2019

Hudba je základ

Nejdůležitější roli při přípravě party hraje věk dětí. Pro nejmenší vyzdobte místo oslavy ve stylu pohádky, kterou mají nejraději. V současnosti je populární výzdoba ve stylu dětských kreslených filmů. Takové prasátko Peppa, Tlapková patrola nebo Mickeyho klubík jsou sázkou na jistotu.  Stejnou pozornost věnujte i výběru hudby. Měla by zahrnovat pohádkové hity, které děti znají, a rovněž dětskou taneční hudbu na „diskotéku“ pro ty starší.

Zábava a hry

Děti milují hry a překvapení. Část party proto zorganizujte formou soutěží nebo her a pro výherce si připravte malé dárky a sladkosti. Nejlepším překvapením může být, když se na večírku objeví oblíbená pohádková postava.

Kde se vzalo a proč nám tak chutná? Prosecco, hit posledních let, který dobyl svět
Mohlo by Vás zajímat:

Kde se vzalo a proč nám tak chutná? Prosecco, hit posledních let, který dobyl svět

Klaun je sázkou na jistotu

Děti musíte vtáhnout do děje, nesmí se nudit. Nechte je vystoupit s písničkou či představením. Osvědčenou variantou je pozvat klauna, který děti baví a organizuje pro ně soutěže a hry. Vy tak máte čas věnovat se dospělým, kteří samozřejmě nesmí být zapomenuti.

Občerstvení

Zdravé, nebo oblíbené? Zvolte kompromis nebo zamhuřte oči nad množstvím pizz a smažených pochoutek, které děti milují. K pití podávejte ovocné džusy a dětské šampaňské. Praktické jsou také jednohubky, děti je nemusejí složitě krájet a jíst vsedě za stolem, ale mohou si ji „šoupnout“ do pusy a běžet si hrát dál.

NA RECEPTY VHODNÉ NA DĚTSKOU PARTY SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Tereza Těžká z kontroverzního dokumentu V síti promluvila o polyamorii: Mám dva muže, ani jednoho nemiluji víc

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články