Jitka (52): Dcera po rozchodu s přítelem jen chřadla. Až nedávno jsem zjistila, jakým peklem si před ním musela projít

Jitka (52): Dcera po rozchodu s přítelem jen chřadla. Až nedávno jsem zjistila, jakým peklem si před ním musela projít
Zdroj: Freepik

Svoje děti byste nejraději ochránili před vším zlem světa. Bohužel to ale není možné, a když vyrostou, nezbude vám nic jiného než doufat, že své problémy zvládnou samy. Jitka by pro svou dceru udělala cokoli, ale někdy už může být pozdě.

Natálie Volfová
Natálie Volfová14. 09. 2023 17:00

Moje dcera Sára (25) je úžasná mladá dáma. Má dobrou práci, spousty kamarádů a koníčků. Jsem vděčná, že je spokojená. Aspoň donedávna jsem si myslela, že je doopravdy šťastná. Ukázalo se ale, že o jejím životě toho moc nevím.

Dcera vypadala šťastně

Sára měla od dvaceti let přítele Petra (27). Byl to hodný kluk, měla jsem ho moc ráda. Zdálo se mi, že je na Sáru hodný. Choval se k ní velmi hezky – přišlo mi, že by nikdy neublížil mouše. Proto když se spolu sestěhovali, věděla jsem, že je Sára v dobrých rukou.

Vypadalo to, že vztah mezi nimi funguje. Oba byli moc šťastní, chodili do práce, jezdili na dovolené a různé výlety. Byla jsem za to moc ráda a přála jim, ať jim to klape i nadále. Popravdě jsem jen čekala, kdy Petr požádá Sáru o ruku. Byli spolu dlouho, tak to bylo jediné logické vyústění.

Najednou přišel rozchod

Nic takového se ale nestalo. Jejich vztah skončil velmi náhle. Jednou za námi Sára přijela sama. Rozešli jsme se,“ odpověděla mi, když jsem se jí ptala, kde je Petr. Nechtěla jsem vyzvídat, a tak jsem mlčela. Na Sáře bylo vidět, že jí toto téma není příjemné. Byla málomluvná, smutná a bylo mi jasné, že ji rozchod hodně bolí.

Nechtěla jsem jí víc ubližovat, a tak jsem se na nic nevyptávala. Chtěla jsem jí dát čas na zahojení ran. Teď, když od rozchodu uplynulo už půl roku, jsem se rozhodla vyptat na podrobnosti. Sára totiž stále není v pořádku. Hodně zhubla, málo jí, skoro se nesměje a vypadá hodně utrápeně.

Až teď jsem zjistila jeho důvod

Kdybych jen tušila, s čím se mi svěří, zeptala bych se dřív. „Mami, já na ten náš rozchod s Petrem nemůžu přestat myslet. Těsně předtím, než jsme se rozešli, jsem zjistila, že jsem těhotná. Petr ale dítě nechtěl, donutil mě jít na potrat,“ řekla mi a rozbrečela se. Bylo mi úplně špatně, jak jen to mohl udělat, vystavit moji holčičku takovému utrpení a bolesti?

„Já nechtěla, ale nemohla jsem dovolit, aby se miminko narodilo do neúplné rodiny,“ dodala. Bylo mi Sáry nesmírně líto, dala bych všechno, aby nemusela tak trpět. Je mi líto, že si tím musela projít, ale teď už to nejde vzít zpět. Jediné, co můžu dělat, je pomoci jí vypořádat se s následky.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články