Karin (23): Já si dítě tak brzy nepřála, přítel ano. Teď se doma trápím s roční holčičkou a přemýšlím, co mi uteklo

Rodinné příběhy: Já si dítě tak brzy nepřála, přítel ano. Teď se doma trápím s roční holčičkou a přemýšlím, co mi uteklo
Zdroj: Pexels

Někdy vám může osud přinést velká překvapení. Je jen na vás, jak se s nimi vypořádáte. Dítě může být jedním z nich. U Karin je ale všechno trochu jinak. Dítě si nepřála a život si chtěla žít podle svého, její přítel měl ale jiné úmysly.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 26. 02. 2024 10:00

Je to už rok, co se mi narodila holčička Natálka. Místo toho, abych zažívala návaly lásky a štěstí, se se s novou situací spíše peru. Dítě jsem si opravdu nepřála, čerstvě jsem dodělala školu a chtěla do práce. Můj přítel David (25) ale viděl věci jinak.

Přítel chtěl rodinu co nejdřív

S Davidem žiju skoro pět let. Od začátku vztahu mi říkal, že si přeje velkou rodinu. „Chtěl bych mít aspoň tři děti,“ zdůrazňoval, když na toto téma přišla řeč. Já ale věci viděla v jiném světle. „Přála bych si maximálně dvě,“ odpověděla jsem. Čím jsme spolu byli déle, tím na mě v otázce dětí víc a víc tlačil.

„Nemyslíš, že je ten správný čas mít dítě? Někde jsem četl, že čím je žena mladší, tím je pro ni těhotenství snazší,“ neustále do mě hučel. Já mu ale jasně řekla, že na dítě máme ještě hodně času. „Teprve před chvíli jsem dokončila školu, v práci jsem jen chvíli. Myslím, že na děti bude ještě čas,“ řekla jsem mu jasně.

Zjistila jsem, že jsem těhotná

O to větší překvapení bylo, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Normálně se mi menstruace nezpožďuje, proto mě to tenkrát hodně překvapilo a hned jsem se obávala těhotenství. To nakonec potvrdil test. Když jsem to říkala Davidovi, byla jsem v slzách. Opravdu jsem nechápala, jak se to mohlo stát.

„Říkal si, že si dáváš pozor,“ obviňovala jsem ho s pláčem. „Vždyť také ano. Nechápu to stejně jako ty,“ odpověděl mi na to. Sice jsem na začátku koketovala s myšlenkou, že bych šla na potrat, ale nakonec jsem toho nebyla schopná. David se na miminko začal tak moc těšit, nedokázala jsem ho zklamat.

Přemýšlím, jestli to na mě přítel nenarafičil

Teď tu mám roční holčičku a musím říct, že zažívám peklo. David je úžasný táta, hodný, pozorný, rád si s Natálkou hraje, ale já jsem o to horší máma. Pořád musím přemýšlet nad tím, o co všechno jsem přišla. Že už si nemůžu jen tak zajít s kamarádkami na kafe, že se všech musím ptát na dovolení.

Je to nepříjemné a jsem z toho v depresích. Ráda bych byla znovu svobodná, ale vím, že to nejde. Někdy si říkám, že za to může David. On dítě chtěl, já ještě ne. Co když to na mě narafičil? Nemůžu na to přestat myslet.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články