Kateřina (31): Přítelův vztah ke mně po vernisáži výrazně ochladl. Tuším, že v tom má prsty jeho povedená sestra

naštvaná, rozzlobená, znechucená, otrávená
Zdroj: Freepik

Kateřina se zamilovala do Eliáše a těšila se, až pozná jeho sestru. Bohužel si s ní vůbec nesedla, jenže Eliášovi na názoru jeho dvojčete velmi záleží.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 06. 06. 2024 13:00

Miluju Eliáše (30) a mrzí mě, že sebou nechá tak manipulovat. Jeho sestra, dvojče Eliška, mě totiž nemůže vystát. Vypadá to, že na tom náš vztah nakonec pohoří.

S přítelovou sestrou jsem si okamžitě nesedla

Eliáš je přesně chlap, jakého jsem hledala. Zasměju se s ním, je upřímný, na nic si nehraje a ve svém oboru je zapálený a šikovný. Dali jsme se dohromady hned po seznámení, shodli jsme se na tom, že mezi námi okamžitě přeskočila jiskra. Líbilo se mi, že neotálí a hned se mi dvoří. Měla jsem spíš opačnou zkušenost, muži mě rádi nechávali v nejistotě. Já pak už ani nevěděla, jestli o ně stojím jen proto, že jsou tak trochu nedostupní.

Po měsíci nastal čas seznámit se vzájemně s kamarády a taky s Eliášovou sestrou. Eliška je jeho dvojče, hodně o ní mluví a já pochopila, že mají blízký vztah. Vůbec by mě nenapadlo, že bych si s ní nemusela rozumět. Naopak jsem usuzovala, že když si notujeme s Eliášem, získám tak skvělou kamarádku v podobě jeho sestry. Jenže se to nějak nepovedlo. Sešli jsme se na vernisáži jeho kamarádky a já tam shodou okolností potkala i několik svých známých.

Korzovali jsem po galerii, na chvíli se oddělili, abychom si promluvili s dalšími lidmi, když jsem potkala svého známého, kterého jsem roky neviděla. Přivedl si holku, která se tvářila neskutečně arogantně. Výstava se jí moc nelíbila, a aniž bychom se znaly, nehezky se vyjádřila o její tvůrkyni. „Tak to je možná moc osobní, na drby já nejsem. Obrazy mi přijdou pěkný,“ řekla jsem zvesela a vlastně tím dotyčnou tak trochu shodila. Brzy jsem zjistila, že je to Eliška.

Měřila si mě zpovzdálí celý večer

Najednou se objevil Eliáš a políbil sestru na tváře, vtom mi došla ta podoba. První dojem tedy nevyšel, co se dá dělat. Podala jsem ruku svojí budoucí švagrové, jak jsem tajně doufala. Ta se na mě vítězoslavně usmála a dost bolestivě mi ji zmáčkla. Chtěla jsem pokračovat v recenzi děl, ale ona mě přerušila a začala si s Eliášem vyprávět cosi soukromého. Jen jsem na ně koukala jak „puk“ a neměla co dodat.

Zbytek večera mě ironickým pohledem sledovala a já viděla, že jí nejsem sympatická. Jenže ona mně taky ne a rozhodla jsem se nepřetvařovat. Pak jsem ale zjistila, že Eliášovi na sestřině názoru hodně záleží. Zprvu se nás snažil brát ven dohromady, ale pak s tím přestal. Od oné malířky z vernisáže jsme se dozvěděla, že mě Eliška nemá ráda. Prý jen čeká, až si bratr sundá „růžové brýle“.

Bylo mi to líto, ale chtěla jsem bojovat. Přeci mi nebude nějaká umanutá sestřička dirigovat život. S Eliášem nám to klapalo a já se snažila být ve všem perfektní, aby ho ani nenapadlo se se mnou rozejít. Jenže po pár týdnech jsem si všimla, že z Eliášovy strany došlo k jistému ochlazení. Čím víc jsem se snažila zjistit, o co jde, tím víc se přede mnou uzavíral.

Čekám, kdy mě přítel pustí k vodě

Nemůžu s tím vůbec nic dělat a lituji, že jsem radši na začátku nezvolila přetvářku. Do Eliáše jsem zamilovaná, moc o něj stojím a štve mě, jaký na něj má sestra vliv. Kdybychom spolu ale byli déle, určitě by se to změnilo. Eliška mě nepozvala na svoji kolaudaci bytu a Eliáš šel beze mě. To byla poslední kapka.

Vím, že se bude snažit o to, aby mě pustil k vodě, a možná se jí to i povede. Já už nemám sílu na intriky a prostě jen čekám, jestli se Eliáš rozhodně pro mě, nebo bude poslouchat názory svojí manipulativní sestry. Jestli nám to nakonec nevyjde, možná je to dobře. Máma mi radí, že s takovou holkou není dobré se dostat do rodiny.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články