Kickboxerka Martina Ptáčková míří do StarDance: Vystudovala diplomacii a obdivuje ji i princ William

Martina Ptáčková míří do StarDance 2024: Vystudovala diplomacii a obdivuje ji i princ William
Zdroj: Se souhlasem České televize/Lucie Robinson
Česká televize odtajnila obsazení letošní řady taneční soutěže StarDance.Martina Ptáčková, kickoboxerka a MMA zápasnice, která se dlouhodobě angažuje v boji s šikanou, bude bojovat o titul královny tanečního parketu ve StarDance.Magazín Lifee.cz představuje Martinu Ptáčkovou, další úspěšnou českou ženu, kterou ocenil titulem SuperWoman. Martina je vystudovanou diplomatkou a osminásobnou mistryní světa v bojových sportech.+ 17 fotek+ 18 fotek

Mistryně v bojových sportech Martina Ptáčková (26) bude jednou z účastnic letošního tanečního klání StarDance. Martinu Lifee.cz v minulosti ocenilo titulem SuperWoman a ve spolupráci s přední českou fotografkou Lucií Robinson pro nás také nafotila sérii snímků. Proč psal Martině dopis i samotný princ William? A jaký práh bolesti má tato zkušená zápasnice? Zvládne taneční soutěž bez pomoci svého dvorního ortopeda? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 16. 04. 2024 05:00

Taneční soutěž StarDance právě odtajnila část ženského osazení a mezi známými tvářemi vyčnívá česká mistryně bojových sportů Martina Ptáčková (26). Vystudovanou diplomatku přivedla ke zlatým medailím šikana v dětství. Martina dnes pomáhá školákům i dospělým bránit se útokům a vyzkoušela si funkci Velvyslankyní dobré vůle Ministerstva zahraničních věcí. Spolupracuje s NATO a vede výcvik vojáků v Izraeli.

Talentu a dobrosrdečnosti Martiny Ptáčkové si všiml nejen český prezident Petr Pavel, který ji pozval na inauguraci, ale i britská královská rodina, stejně jako magazín Lifee.cz. Přizvali jsme ji proto k projektu SuperWoman, který vypráví příběhy výjimečně úspěšných českých žen. Martina se tak stala v pořadí 7. oceněnou ženou našeho projektu.

Jak se jí letos na podzim povede v nejsledovanější televizní taneční soutěži?

Doporučené video: Rozhovor se SuperWoman Martinou Ptáčkovou

Martina Ptáčková míří do StarDance

MMA zápasnice Ptáčková jako by se do uhlazeného světa klasického tance tak trochu nehodila. A možná právě proto je pro obrazovku České televize tolik přitažlivá. "Mám dva světy. Jeden ten bojový a agresivní – venku, v bahně a blátě - a ten druhý hodně holčičí. Jednoduše si to kompenzuju," vysvětluje Martina Ptáčková v talkshow Lifee, SuperWoman. "Mám ráda šaty, růžovou barvu, je to takový příjemný kontrast. Lidé, kteří mě znají z bojových sportů, si mě nedokážou představit třeba v diplomacii, kterou jsem vystudovala," naznačuje Martina, jak se potýká s podobnými předsudky ze svého okolí. Teď bude muset obhájit svoji pozici také před fanoušky pořadu StarDance.

Ortopeda už má kickboxerka domluveného

StarDance pochopitelně není jen o prezentaci v krásných šatech, ale také o tvrdé dřině na tanečním parketu. Martina Ptáčková je právě tou osobností, která se s bolestí dokáže zkušeně popasovat. "Člověk každý den řeší, co ho bolí a kde mu křupne, když se vzbudí. Ale vleklá zranění a těžké úrazy jsem nikdy neměla z bojových sportů, ale vždycky z těch, co jsem zrovna zkoušela nebo měla jako doplňkové cvičení," prozrazuje na sebe nová tvář StarDance, Ptáčková. "Rozdrcenou nohu jsem měla, vykloubená ramena, lokty, něco zlomeného, vymknutého, prostě všechno možný. Za to, že jsem v pořádku, vděčím svému ortopedovi. Pan doktor Michal Burian mě vždycky zachrání," odhaluje Martina, kdo ji bude pravděpodobně kurýrovat, až dojde na tvrdé taneční tréninky.

Princ William poslal Martině Ptáčkové dopis

Kickboxerka a MMA zápasnice Ptáčková bude mít v průběhu StarDance velkou podporu ve světě bojových sportů a dost možná také v zámoří, konkrétně ve Velké Británii. Martině totiž v minulosti poslal dopis plný obdivu samotný princ William. "Chtěl nás s bráchou pochválil za projekty, které děláme. Dopis přišel v době po covidu, kdy jsme měli dělat jeden projekt týkající se šikany pro naši ambasádu v Londýně. Tak myslím, že to mělo i nějakou spojitost s tím dopisem. Každopádně mě to moc potěšilo, byl to zážitek," vzpomíná dodnes Martina Ptáčková, letošní naděje taneční soutěže StarDance.

Na fotografie MMA zápasnice Martiny Ptáčkové objektivem fotografky Lucie Robinson se můžete podívat v naší unikátní fotogalerii.

Související články

Další články