Dana Batulková šokuje 15 let po vítězství ve StarDance: Chtěla jsem si schválně zlomit palec, abych nemusela pokračovat

Dana Batulková šokuje 15 let po vítězství ve StarDance: Chtěla jsem si schválně zlomit palec, abych nemusela pokračovat
Zdroj: Koláž Lifee/Se souhlasem České televize
Herečka Dana Batulková vyhrála v roce 2008 StarDance se svým tanečním partnerem Janem Onderem. Tenkrát jí bylo padesát let.Dana Batulková a Jan Onder před patnácti lety.Janu Onderovi bylo tenkrát 23 let a Dana Batulková chtěla vyhrát hlavně kvůli němu.Danu Batulkovou si národ natolik zamiloval, že z ní udělal královnu tanečního parketu.+ 16 fotek+ 17 fotek

Herečka Dana Batulková (65) vyhrála s tanečníkem Janem Onderem (38) v roce 2008 třetí řadu StarDance. Tenkrát jí bylo padesát let a jak říká v našem rozhovoru, vítězství ji překvapilo. K tanci neměla nikdy kladný vztah a tréma z přímých přenosů ji naprosto paralyzovala. Jak se tenkrát proměnila její postava? A tancuje herečka dodnes?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 06. 12. 2023 12:00

Herečka Dana Batulková (65) se v příštím roce objeví v novém seriálu TV Nova, Taneční. Vítězka třetí řady StarDance, Dana Batulková, přitom tanec v oblibě nemá a dokonce se zdráhala zatancovat si na maturitním plese své dcery Mariany Prachařové (29).

V průběhu StarDance ji až nezdravě sžírala tréma z přímého přenosu. "Jak se to blížilo, zhoršovalo se to. Nevím, jak to mají ostatní, někdo je třeba pohodář, ale já jsem byla psychicky úplně vyřízená. Vůbec jsem nechápala, jestli to přežiju," vzpomíná v našem rozhovoru na nepříjemnou zkušenost. "Opravdu jsem vážně přemýšlela, že si třeba zlomím palec, abych se z toho vyvázala," šokuje herečka.

Dana Batulková protrpěla taneční

Dano, jaká je vaše role v novém seriálu Taneční?
Hraju Pavlu, majitelku kulturního domu, a mám dvě dcery, Hanku Vagnerovou a Jitku Ježkovou.

Jak vy sama vzpomínáte na své taneční?
Strašně. S natáčením seriálu se mi vrátily bolesti břicha z tanečních. Chodila jsem do Prahy, s kamarádkou, a byla jsem tam dvakrát. Byla jsem spíše klukovský typ. Dali mi šaty, ve kterých jsem strašně trpěla, a po dvou hodinách už jsem odmítla pokračovat – že už tam nikdy nepůjdu. Neměla jsem vůbec kladný vztah ke společenskému tanci.

Až jste potom v roce 2008 raději vyhrála celé StarDance!
Ano, až jsem vyhrála StarDance.

Na vítězku StarDance tipuji Adamczykovou

Sledujete také letošní řadu? A máte nějakého favorita?
Ano, sleduji StarDance pravidelně. Eva Adamczyková je pro mě jasná od začátku, ona je naprosto boží talent. Ta je jednoznačná, až je mi těch ostatních trochu líto. Jsou výborní a já dobře vím, co je to za psychickou i fyzickou zátěž. Vidím, že si to užívají a že překročili Rubikon prvního večera.

StarDance jsem pokořila v padesáti letech

Jaký byl tenkrát pro vás nejvíce emotivní moment? Bylo to ve chvíli vítězství?
Vítězství bylo strašně překvapivé, protože jsem byla ve finále se Zuzkou Norisovou. Říkala jsem, že Zuzka samozřejmě tancuje daleko lépe než já. Ale StarDance je také o tom, že vám lidé posílají hlasy. Bylo to celé překvapivé – byla jsem už starší ženská – a říkala jsem to i svému tanečníku, Honzíkovi Onderovi. Byl mladý, bylo mu 23 let a ambice tanečníků je samozřejmě jiná než naše. Bylo mi ho líto a čekala jsem, že určitě vypadneme první, maximálně ve druhém večeru. Ale byli jsme taková exotická dvojice a pořád jsme lezli dál a dál.

Takže příjemné překvapení.
Potom už jsem se musela učit v jednom týdnu dva tance, přitom jsem si myslela, že to už tam dávno nebudu. Byl to záhul. Ale nejstrašnější byl pro mě přímý přenos. Jak se to blížilo, zhoršovalo se to. Nevím, jak to mají ostatní, někdo je třeba pohodář, ale já jsem byla psychicky úplně vyřízená. Vůbec jsem nechápala, jestli to přežiju. Opravdu jsem vážně přemýšlela, že si třeba zlomím palec, abych se z toho vyvázala.

Myslíte jako schválně?
No ano! Takhle mě ničila tréma. Já jsem velký trémista. Děsilo mě, že nastane ten den a ta hodina, kdy budeme nahoře stát – a že to prostě nedám. Člověk se bojí, protože to není jeho profese, a třeba zkazí kroky. Je to tak kratinký čas, že to potom nedoženete. Bylo tam na začátku pro mě strašně moc minusů.

Jak se tenkrát proměnila vaše fyzická kondice? Zhubla jste během toho procesu?
No určitě. Během prvního tance jsem měla šaty na waltz, a když jsem je potom na konci znovu oblékala, tak na mě dost vlály. Ale kondici, tu jsem měla dobrou. Přečkala jsem to dokonce bez zdravotních problémů nebo úrazů.

S Janem Onderem jsme dodnes za atrakci

Tancujete dodnes?
Občas si nás s Honzíkem někam pozvou jako atrakci. Tango a waltz ještě umíme. Ale jinak netančím a nikdy jsem na plesech netančila. A to trvá – to vůbec!

Ani na plese své dcery Marianky?
S tou jsme na plese byli, ale zatancovala si hezky s tatínkem. Je pravda, že v průběhu toho večera jsem si možná zatancovala, ale nikdy jsem tento typ společenské zábavy neměla ráda – a pokračuji v tom dál. Vždycky si dělám srandu, že já umím jen ty špičkové choreografie se svým špičkovým tanečníkem. A to je celé.

Podporovala vás tenkrát během StarDance Marianka?
Chodila poctivě na každý přenos a teď jsme StarDance také společně navštívily. Ona se mnou jde ráda.

Zavzpomínejte si s námi na rok 2008, kdy Dana Batulková ve svých padesáti letech vyhrála StarDance. Spoustu hezkých snímků najdete v naší fotogalerii.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články