Kriminálník Buck Barrow: Starší bratr kriminálníka Clyda žertoval i s dírou v hlavě, skrz kterou mu byl vidět mozek

Clyde a Buck Barrow
Zdroj: Profimedia

Buck Burrow, stejně jako jeho mladší bratr Clyde, nedokázal odolat zločinu. Nejprve kradl, pak se živil psími zápasy. Po jednom zpackaném vloupání putoval za mříže. Clyde v té době rozpoutal své neslavné řádění. Když se pak Buck dostal na svobodu, okamžitě se dali dohromady. Tím si ale nad sebou vynesl ortel smrti.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 11. 06. 2024 11:00

Buck Barrow se narodil jako Marvin Ivan Barrow v texaském Marion County v roce 1903. Ze školy odešel v devíti letech. Přezdívku Buck získal od své tety, která tvrdila, že pořád jen běhal a vzpíral se jako neposlušný kůň.

Mladý delikvent Buck Barrow

Když už nemusel denně sedět v lavici a poslouchat učitele, krátil si volnou chvíli tím, že sousedům kradl kuřata. A aby pomohl otci vylepšit rodinný rozpočet, chodil lovit a rybařit. Po první světové válce klesla prudce cena bavlny, kterou Barrowovi pěstovali na své farmě, dostali se tak do ještě větší chudoby. Buck se tak rozhodl odstěhovat do Dallasu, kde měla být ekonomická situace lepší. Zakrátko ho následovala celá rodina.

Buckův první střet s právem přišel poté, co ho zadržela policie s vozem plným ukradené mosazi. Když ji pozbyl, zkusil psí zápasy s pitbulem, rozvedl se, oženil, znovu rozvedl a strávil týden ve vězení poté, co na sebe vzal vinu za ukradený náklaďák plný krůt, který chtěl s Clydem prodat. Jeho rodičům z toho vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Nechtěli, aby si jejich syn zvolil "povolání" kriminálníka. A tak jednou přivedli domů dívku jménem Blanche Caldwell, u níž doufali, že Bucka přemluví k normálnímu a čestnému životu.

Jako by házel hrách na stěnu

Všechny promluvy byly zbytečné. O několik týdnů později byl policií postřelen do nohy při pokusu ukrást třicet dolarů z trezoru v Dentonu. Byl za to odsouzen na čtyři roky ve státní věznici v Huntsville. Když byl pak 23. března 1933 propuštěn na svobodu, jeho mladší bratr Clyde už rok zaséval chaos a strach s Bonnie Parker. Po pouhých třech týdnech se oba bratři setkali. Po sérii malých loupeží si jejich doupě vyhlédli kriminalisté. Razie dopadla špatně, o život přišli dva policisté. Gang uprchl.

Jenomže tam po sobě zanechali hromadu důkazů, záhy se tak jejich obličeje ukázaly na všech titulních stranách novin. To pro lupiče znamenalo spát v autě a umývat se v řece. V červenci téhož roku se usadili v taverně Red Crown. K jejich smůle to bylo také oblíbené místo strážců zákona. Než stačili znovu utéct, došlo k razii. Buck sice znovu utekl, tentokrát ale s dírou v čele, odhalující mozek.

Předčasná smrt

Při útěku na sever byla skupina gangsterů obklíčena v opuštěném zábavním parku poblíž Dexteru v Iowě. Zadrženi byli Blanche a Buck, ostatní unikli. Buck navíc schytal ještě šest kulek, převoz do nemocnice, kde se také přiznal ke svým zločinům, přežil. I když měl stále na hlavě otevřenou ránu, byl v dobré náladě, jedl i pil. Dlouho to ale netrvalo. Zemřel 29. 7. na zápal plic.

Blanche byla propuštěna z vězení o šest let později. Znovu se provdala a žila klidným životem. O čase prožitém s Buckem mluvila jen sporadicky. Zemřela v roce 1988 na rakovinu.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Buck Barrow
Allthatsinteresting.com: The Wild Story Of Buck Barrow, Clyde Barrow's Older Brother

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články