Ladislav (63): S manželkou se umíme poškorpit hned ráno. Do důchodu nespěchám, v práci mám větší klid

Příběhy o životě: S manželkou se umíme poškorpit hned ráno. Do důchodu nespěchám, v práci mám větší klid
Zdroj: Unsplash

Pan Ladislav má krátce před důchodem, ale nijak se mu do toho nechce. Důvodem je to, že s manželkou Růženkou se v poslední době hádají docela často.

Jana Jánská
Jana Jánská 17. 02. 2024 17:00

Růženku (64) mám stále rád. Jen jsem někdy raději, když ji nevidím. Naše potíž možná tkví v tom, že jsme spolu už dlouho. A tak se občas nemůžeme vystát.

S manželkou se jen hádáme

Stačí, abych jen ráno rozlepil oči. Hned je oheň na střeše. Růženka se mě zeptá, proč jsem včera neudělal to nebo tamto. Já jí něco odpovím, obvykle nerudně, protože je prostě ráno. Chci si dát kafe, cigáro a trochu se rozkoukat kolem sebe.

Jenže manželka mi to neumožňuje. Tudíž se hned ráno začneme hádat. Já si pak udělám kafe a jdu s tím raději na konec zahrady. Ideální je to v zimě, to za mnou nejde. Jen čeká za oknem, až se vrátím.

To se mi pak zpátky moc nechce. Dlouho jsem nechápal, co kamarádi vidí na rybaření. Ale v posledních letech začínám vážně přemýšlet nad tím, že bych se do toho také pustil. Člověk stráví víkend venku, v klidu a tichu. To bych bral.

Do důchodu moc nespěchám

V létě bych měl jít do důchodu, ale Růženka dělá všechno pro to, abych to odložil. Pracuji na čističce odpadových vod, většinou jen sleduji stroje, jestli běží správně. Když je třeba, pokosím trávník v areálu čističky.

Jinak mám klid. Přesně takový, jaký mi chybí doma. Proto si začínám pohrávat s myšlenkou, že bych tam zůstal nějaký ten rok navíc.

"Ty, Růženko. Přemýšlím nad tím, že bych letos ještě nešel do důchodu," nadhodil jsem doma opatrně. Manželka na mě vrhla takový ten pohled, ve kterém se míchalo pohoršení s otázkou. "Ještě mám sil dost a peníze se nám hodí..." dodal jsem a doufal, že to moc řešit nebude.

Své rozhodnutí nezměním

V práci jsem oznámil, že se mnou mohou počítat dál. Šéf byl rád. Myslím, že na takové místo, kde je člověk celý den sám, se moc zájemců nenajde. Mně to naopak vyhovuje. Někdy bych raději pracoval na majáku na konci světa, než se dohadoval doma s manželkou.

Takže dokud mi síly budou stačit, práce se nevzdám. A pak? Pak si možná pořídím rybářský prut a začnu jezdit s kamarády k vodě. Vím, že Růženka bude remcat. Zatím si užívám alespoň to, že proti práci nenamítá nic.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články