Alena (27): Nejsem šťastná, ale rozvodu se bojím. Dala jsem slib a všechny bych zklamala

opuštěná žena
Zdroj: Pixabay.com

Manželství je vážná věc, a když Alena slibovala svému nastávajícímu, že s ním bude, dokud je smrt nerozdělí, nečekala, že to bude chtít vrátit zpět. Jenže se toho bojí.

Tereza Procházková
Tereza Procházková 9. listopadu 2020

Jsem nejstarší ze tří sester a vždycky jsem jim chtěla jít příkladem. S Denisou (23) a Verčou (21) jsem mamce odmala pomáhala a měly jsme mezi sebou jedinečné pouto.

naštvaná žena
Mohlo by Vás zajímat:

Nina (34): Mladší sestra se bude vdávat dřív než já. Řekla jsem jí hrozné věci, teď na svatbu nesmím

Vysnila jsem si svůj svatební den

Když jsme byly větší, snily jsme v pokoji vždycky o tom, jakou budeme mít v budoucnu svatbu, a já věděla, že budu první. Měla jsem dva vztahy, ale nevydrželo to. Po ukončení vysoké školy jsem nastoupila do práce a tam jsem poznala Honzu.

smutná žena na pláži
Mohlo by Vás zajímat:

Lucie (23): Máma měla pravdu, že jsem se neměla vdávat. Teď jsem nešťastná a nevím, jak z toho ven

Představila jsem ho rodičům

Honza je ovšem o devět let starší a já se bála, jak budou doma reagovat. Byli jsme do sebe ale tak zamilovaní, že jsem strach překonala a představila ho rodičům. Sám to totiž chtěl. Táta se na něj díval ze začátku trochu podezíravě, ale nakonec to dopadlo dobře a líbil se jim.

Když mě rok od našeho seznámení požádal o ruku, bez váhaní jsem se mu vrhla kolem krku a šťastně vykřikla ANO. Máma říkala, že to je trochu narychlo, bála se, jestli se nebereme, protože jsem otěhotněla, ale já ji ujišťovala, že to je opravdu z lásky. Svatba byla v kostele a byla nádherná. Obřad byl dojemný, a když jsme jeden druhému odříkali slib, koutkem oka jsem viděla, jak si táta utírá slzy.

sexy žena
Mohlo by Vás zajímat:

Dana (33): Lhala jsem všem, že mám dokonalé manželství. Pravda vyšla najevo v nejméně vhodnou dobu

Všechno je jinak

Byla jsem šťastná. Týden nato jsme jeli na líbánky a po návratu vše fungovalo tak, jak má. První problémy nastaly tak půl roku po svatbě. Najednou Honzovi začalo všechno vadit. Jak vařím, jak uklízím, že jsem na něj byla protivná v práci, přitom to nebyla pravda. Jezdili jsme spolu vždycky každé ráno do práce, ale pak se stávalo, že mi oznámil, že domů mám jet sama. „Musím být chvíli bez tebe,“  řekl. To pro mě bylo hrozné.

Jenže jeho nálady se stupňovaly. Přestaly jsme se spolu milovat, na dítě mám prý zapomenout a byly dny, kdy se vracel hrozně pozdě a velmi opilý. Teď jsou naštěstí hospody zavřené, ale on pije i doma. Začal na mě mluvit sprostě a já se každý den trápím. Všichni si ale myslí, jak jsem šťastná. Napadlo mě, že se rozvedu, ale z toho mám asi větší strach. Dala jsem v kostele slib, před farářem, před rodinou, před Bohem. Zklamala bych všechny.

vyděšená žena za volantem
Mohlo by Vás zajímat:

Eva (31): Manžel myslí, že se scházím s jiným mužem, protože jsem smazala zprávy. Chce rozvod

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Další články