Lucie (40): Žiji s o třicet let starším partnerem. Rodina mě odsoudila

nádherná černovlasá žena v přírodě
Zdroj: Unsplash.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Lucie má partnera, se kterým se cítí milovaná, a hlavně je finančně zabezpečená. Věkový rozdíl mezi nimi je však poněkud větší, než je obvyklé. Rodina ji za to velmi odsuzuje.

Tereza Procházková
Tereza Procházková 20. května 2020

Když jsem byla malá, táta od nás odešel a my zůstaly s mámou samy. Finančně jsme na tom vůbec nebyly dobře, vypomáhala nám babička s dědou. Máma měla dvě práce, aby nás uživila. Táta platil alimenty jen tehdy, kdy se mu chtělo – a byla to ta nejmenší možná částka. Nikdy jsme si nedopřály dovolenou u moře, nekupovaly si nové věci. Po hodně dlouhé době si maminka našla nového přítele a byla konečně šťastná.

sympatický muž s vousy
Mohlo by Vás zajímat:

David (29): Přítelkyně se na mojí narozeninové oslavě muchlovala s mým tátou

Netradiční rande

To už jsem pracovala několik let jako servírka v restauraci. Jednoho dne jsem obsluhovala staršího pána. Byl to takový charismatický elegán a obědval sám. Dal se se mnou do řeči a řekla bych, že i lehce flirtoval. Od té doby docházel každý den a vždy mi nechal velice slušné spropitné. Začal se mi líbit. Jmenoval se Karel a byl přesně o třicet let starší než já. Vůbec byste to na něm ale nepoznali – vypadal vážně dobře. Mně v tu dobu bylo devětadvacet.

Nakonec jsem mu dala svoje číslo a on mi druhý den zavolal. Líbilo se mi na něm, že to není žádný mladý frajer, ale že je pozorný a naslouchá mi. Bylo vidět, že se mu líbím. Co se týče partnerů, nemohu si moc vybírat, takže mi dělalo dobře, že on by byl za mladou holku vděčný a nepodvedl by mě. Když mě vezl domů ve svém luxusním autě, věděla jsem, že tohle je přesně ten život, který chci. Už nikdy jsem nechtěla zažít bídu.

krásná mladá žena s dlouhými vlasy
Mohlo by Vás zajímat:

Milena (28): Jsem pořád panna. Dlouho jsem čekala a teď se každý bojí (+AUDIO)

Luxus, o kterém se mi ani nesnilo

Karlovi se nezamlouvalo, že žiji v bytě s kamarádkou. Nabídl mi, abych se nastěhovala k němu. Neváhala jsem. Měl nádhernou vilu s bazénem a zahradou. Bylo to jako sen. Na věkový rozdíl jsem nemyslela ani v nejmenším. Dokonce jsem přestala chodit do práce, Karel mi to sám navrhl.

Jednoho dne jsem k nám pozvala mamku, aby viděla, že se mám dobře a nebála se o mě. Přijela a byla v šoku, v jakém blahobytu žiji. „Mami, tohle je Karel,“ seznámila jsem jí svého vyvoleného. A mamka moc nechápala: „Těší mě. A vy jste tatínek…“ marně hledala jméno.

Přišlo mi to komické. Zasmála jsem se, že to je MŮJ Karel. Ale ona se úplně vyděsila. Vzala si mě stranou a říkala, že by to mohl být věkově její partner a ne můj.

krásná blonďatá žena
Mohlo by Vás zajímat:

Sabina (29): Kvůli zvrhlé kamarádce jsem přišla o bydlení. Mejdan se zvrtnul v něco příšerného

Každá pohádka jednou skončí

Ano, kdybych si mohla vybrat, jestli budu mít totožný život, ale s mladým krásným chlapem, neváhala bych. Ale mladí krásní chlapi mě nechtěli a u Karla jsem měla jistotu, že mě neopustí. A nemusela jsem se strachovat o peníze, protože mě zahrnoval luxusem. Mamka o tom ale nechtěla ani slyšet. Vyčítala si, že to způsobila naše chudoba. Hrozně jsme se pohádaly.

Přesto jsme spolu zůstali, mně je čtyřicet a Karel právě slavil své sedmdesáté narozeniny,. Je pravda, že teď už to taková pohádka není. Zdravotně na tom není dobře, děti nemáme, na to se cítil příliš starý a navíc má dvě z předchozího vztahu. A svatbu jsme také neměli. Biologické hodiny mi už dávno tikají, ale zase je mi hloupé ho na stáří opustit. Je to asi daň za život v luxusu.

hezká smutná žena
Mohlo by Vás zajímat:

Karolína (33): S manželem jsme byli v karanténě a skončilo to rozvodem

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Pokud máte i vy zkušenost, která vás zasáhla, a chtěli byste se s ní svěřit, napište na redakce@lifee.cz.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články