Fit a krásnátestovánísoutěže

Vztah zalitý sluncem a láskou? Dá se vyhnout tomu, aby ho zahalily mraky?

Vztah zalitý sluncem a láskou? Dá se vyhnout tomu, aby ho zahalily mraky?
Zdroj: Unsplash.com
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Stav totální zamilovanosti můžeme vnímat jakkoli, vždy však bude provázený zvláštním chemickým koktejlem. Hormony jako serotonin, dopamin nebo phenylethylamin, který umí vytvořit lidské tělo, ale je také součástí halucinogenních drog, ovlivňují nervová zakončení v mozku. To vysvětluje ošálení smyslů a pomatení mysli, které se u zamilovaných dá nezaujatými pozorovat. Všechno má však svůj konec.

Radka Křivánková 20. května 2020

Alina Schumannová a Marie Robovská v knize Vše, co bychom měli vědět o mužích ohraničují vztah absolutní zamilovanosti délkou maximálně dva až čtyři roky. Tato doba prověří, zda má vztah budoucnost. Ani poté však není vyhráno, naopak. Dvojice bude muset obstát ve složitější zkoušce, ve zkoušce stereotypu a každodenního života.

Konflikty byly, jsou a budou. Ale…

A každodenní život přináší problémy a nepříjemnosti. Žádnému vztahu se nevyhnou konflikty, které však nutně nemusejí znamenat jeho konec. Prokážou schopnost obou partnerů konflikty společně řešit, anebo také poukážou na neschopnost řešit konflikty u jednoho či obou z páru. Rozpad vztahu je pak jenom zdánlivým řešením, protože člověk si tuto neschopnost nese i do vztahu dalšího.

Jak dlouho trvá naivita člověka?

Kamenem úrazu většiny vztahů je nedospělý přístup k řešení problémů, na který narážíme i u dospělých lidí mnohem více, než by bylo zdrávo. Vztahům neprospívá ani naivita, kdy si svého partnera idealizujeme. Jakmile však vyprchá prvotní zamilovanost, mizí i iluze o partnerovi nebo tolerance k jeho negativním vlastnostem. Sundáme růžové brýle a nestačíme se pak divit, koho máme po svém boku.

Vidíte při řešení partnerských problémů rudě? Spláchněte emoce a vsaďte na kompromis
Mohlo by Vás zajímat:

Vidíte při řešení partnerských problémů rudě? Spláchněte emoce a vsaďte na kompromis

Pravdou je, že si na začátku vztahu nasazujeme masky dokonalých žen a mužů, abychom druhého upoutali. Časem však masky odkládáme. Ve svém protějšku hledáme ideál, sami doufáme, že protějšek vnímá i nás jako ideál… Jenže to všechno je jen iluze a sebeklam, ze kterého musíme zákonitě vystřízlivět. Nikdo z nás totiž není dokonalý, zvlášť ve vztahu se musejí projevit i skryté stránky naší osobnosti.

Každého z nás omezují nereálné iluze o ideálním protějšku, ale také skrytá zákoutí vlastní duše, která se snažíme před druhými maskovat. Žádný vztah není trvale zalitý sluncem, čím dříve si to uvědomíme, tím lépe nám ve vztahu bude. A to i přes občasnou oblačnost.

Čeho se vyvarovat na začátku vztahu? Jak předejít budoucím problémům? To se dozvíte ve FOTOGALERII:

Literatura: Robovská, Marie, Schumannová, Alina: Vše, co bychom měli vědět o mužích: Kniha nejen pro ženy, jak porozumět mužům. Praha: Alferia, 2012.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu