Leona (41): Přebrala jsem kamarádce chlapa. Po letech se mi přišla osobně vysmát, když mi utekl s tanečnicí salsy

Opravdové příběhy čtenářek: Přebrala jsem kamarádce chlapa. Po letech se mi přišla osobně vysmát, když mi utekl s tanečnicí salsy
Zdroj: Freepik

Když Leona získala svého muže nefér jednáním, netušila, že se jí všechno jednou vrátí. Kdysi byla jeho milenkou a nyní je na druhém „břehu“. Bývalá kamarádka si nemohla pomoci a rýpla si. 

Michaela Hájková
Michaela Hájková07. 10. 2023 13:00

Můj manžel Saša (42) byl v době, kdy jsme se do sebe zamilovali, zadaný. Chodil bohužel s mojí kamarádkou Katkou (40). Nevzpomínám na to ráda, bylo to dost komplikované období. Nicméně Katka je po letech spokojená, protože mám doma nevěrníka. Se mnou to totiž neskončilo.

Hned jak jsem ho viděla, chtěla jsem ho

Vracela jsem se po dvou letech z Anglie a Katka mě u sebe nechala chvíli bydlet. Poznala jsem tehdy jejího přítele a okamžitě mezi námi přeskočila jiskra. Já se snažila touhu potlačit co nejdéle. Osud tomu ale asi chtěl, že jsme se několikrát se Sašou náhodou potkali úplně sami.

Slovo dalo slovo a došlo na nevěru. Utěšovalo mě jen to, že to Sašovi a Katce podle jejich slov moc neklapalo. Přesto se samozřejmě mojí kamarádce nelíbilo, když jsme šli s pravdou ven. Museli jsme, neboť nás načapala Katčina maminka a pohrozila nám, že o tom dceři okamžitě řekne.

Moje přátelství s Katkou tím pochopitelně skončilo. Tehdy jsem nelitovala, kamarádek jsem měla dost a srdce mi bilo jen a jen pro Sašu. Po deseti letech vidím věci trochu jinak. Pravého přátelství si vážím, je ho pomálu. A hlavně jsem se dostala do stejné situace, jako kdysi Kateřina.

Manžel se sbalil a v klidu odešel za jinou

Stačilo několik večerů s naší lektorkou salsy a Saša byl jako vyměněný. Bohužel ne díky vášni k tanci, nýbrž kvůli vášni k oné šikovné tanečnici. Aniž bych o tom věděla, začala mu dávat soukromé lekce a jemu to prý obrátilo život naruby. Vzal mě na večeři, aby mi všechno pověděl.

Málem jsem převrhla stůl s jídlem a svíčkami. Saša se nestyděl používat stejné slovní obraty, jaké jsme si připravily tehdy pro Kateřinu. Byla jsem rozlícená a chtěla vztah okamžitě ukončit. Žádné zachraňování, tohle nemělo cenu. Ten člověk je pořád stejný – to já si jen něco nalhávala!

Nejhorší na tom je, že panáček se spokojeně spakoval a odjel k milence. Nemá žádné výčitky. Mě může uklidňovat maximálně to, že jednou opustí i tuhle povedenou tanečnici. Ale na stará kolena se možná Saša usadí – kdo by měl sílu pořád běhat za ženskýma? Věděla jsem, že Katku zpráva o našem zničeném manželství velice potěší.

Kamarádka se stavila, aby si mě vychutnala

Bylo to poprvé, co moje bývalá kamarádka vešla ke mně do obchodu. Vysmátá, spokojená a čerstvě vdaná. Chtěla se mi vysmívat do očí – jak já ji najednou chápala! „Tak vám to nevyšlo. Jak to jen říct – co sis myslela, ty náno? Že jsi ta nejlepší a on zůstane? Já jsem mu taky vstoupila do vztahu, on to tak má.“

Neměla jsem sílu se s ní dohadovat, měla ostatně pravdu. Přála jsem jí tohle malé vítězství už jen proto, že jsem ho jednou přála i sobě.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články