Martin (40): Manželka si našla milence, ale já s tím nemám problém. Náš vztah to nijak nenarušilo

Opravdové příběhy čtenářů: Manželka si našla milence, ale já s tím nemám problém. Náš  vztah to nijak nenarušilo
Zdroj: Freepik

Martin zjistil, že jeho manželka má milence. Místo toho, aby měl vztek a reagoval jako každý jiný člověk, on to přijal s klidem. Stačí mu, že jejich vztah funguje jako předtím.

Jana Jánská
Jana Jánská26. 09. 2023 07:00

Chápu, že to bude znít divně. Ale mně prostě nevadí, že moje Terka (38) někoho má. Někdo by asi měl chuť dupnout tomu chlápkovi na krk a manželku vyhodit z jedoucího auta. Ale já to tak nemám...

Moje manželka si našla milence

S Terkou jsem se oženil asi jenom proto, že jsme spolu žili dost dlouho. Ne že by náš vztah směřoval ke sňatku, dokonce jsme spolu ani nemluvili o dětech. Ale tak nějak to asi viselo ve vzduchu. Nevím... Prostě jsme si jednoho dne řekli, že nenecháme rodiče už déle čekat a vyptávat se. A tak jsme do toho praštili.

Nebyl jsem zamilovaný a ona to snad měla stejně. Ale prostě nám to spolu tak nějak fungovalo a oba jsme byli líní něco na tom změnit. Takových vztahů znám ve svém okolí spoustu. Lidé spolu žijí, chodí na dovolenky a možná si pořídí psa, ale to je tak všechno. Nepřijde mi to jako nic neobvyklého.

U nás bylo v posledních letech mírné vybočení ze zajetých kolejí asi jenom to, že mi jednou kamarád naznačil, že viděl Terku s neznámým chlapem. Prý se drželi za ruce a líbali…

Manželčina nevěra mi vlastně tak moc nevadí

Kamarád na mě koukal, čekal nějakou reakci, ale žádná se nedostavila. Měl bych mít vztek, jenže jsem neměl. Pak jsem si dal panáka japonské whisky a začal nad tím přemýšlet. Dobrá, moje manželka má milence…

Analyzoval jsem své pocity a po nějaké době jsem dospěl k tomu, že když se tak rozhodla, patrně měla nějaký důvod. A tudíž jí to z jejího pohledu připadá správné. A kdo jsem já, abych ji soudil? Každý by si měl o svém životě rozhodovat sám. A ona tak učinila.

Naše manželství funguje jako dřív

Na našem vztahu se nic nezměnilo. Žijeme spolu, chodíme do kina, na různé výstavy a občas máme sex. Je to přesně tak, jak to nám to funguje už dlouhá léta. Nepřijde mi ani, že by se Terka nějak změnila. Je pořád stejná. Dokonce se ani z domu nevytrácí s nějakými divnými výmluvami.

Nevím, jak to dělá, ale její milenecký vztah nijak nenarušil ten náš. Takže mi přijde, že je to vlastně v pořádku. Spokojeni jsme oba...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články