Lída (54): I když mi manžel po 20 letech utekl s milenkou, věřím v novou lásku. Na to, abych zapškla, jsem příliš mladá

Příběhy o lásce: I když mi manžel po 20 letech utekl s milenkou, věřím v novou lásku. Na to, abych zapškla, jsem příliš mladá
Zdroj: Freepik

Jak neztratit víru, i když si myslíte, že vám život nic nového a zajímavého nepřinese? Lída zná návod. Po více než dvaceti letech od svatby se rozešla s manželem. Nemá ale chuť truchlit, chce najít nový smysl života.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 19. 05. 2024 11:30

Je to rok a půl, co jsem podepsala rozvodové papíry se svým mužem Pavlem (57). Byli jsme spolu 23 let. Vychovali jsme dva syny, našetřili si na malý baráček na okraji Prahy a já si myslela, že nic nestojí v cestě naší společné budoucnosti.

Manžel si našel milenku a požádal o rozvod

Velmi jsem se spletla. Když mi Pavel oznámil, že si našel milenku, se kterou mě podvádí už nějaký ten rok a plánuje ode mě odejít, byla jsem zdrcená. Od něj jsem to opravdu nečekala. Myslela jsem si naivně, že mě miluje a že nás nemůže nic rozdělit, aspoň tak mi to vždycky říkával.

Jeho zradu a následný rozvod jsem obrečela. Bylo velmi těžké se s tím smířit, ale nejsem typ, který se dlouho utápí v sebelítosti. Jsem zvyklá jít pořád kupředu a snažím se moc neohlížet zpátky. Jsem optimista a věřím, že mi toho má život ještě hodně co nabídnout. Proto jsem si při rozvodu slíbila jednu věc, neustrnu na místě a nezapšknu.

Rozhodla jsem se, že nechci zapšknout

Vím, že spousta žen poté, co prožijí tolik let s jedním mužem, se dostane do bodu, kdy nechce nikoho dalšího. „Raději svoji energii zaměřím na vnoučata. Chlapa k životu nepotřebuji,“ řekla mi kamarádka, kterou potkal podobný osud jako mě. Přesně to jsem nechtěla. Nejsem nad hrobem. Ještě mám před sebou dalších třicet let života, neměla bych jenom přežívat.

Chci poznat pravou lásku, chci znovu zažít vzrušení, mít motýlky v břiše, když dotyčného potkám, a chci znovu sex. Nechci žít v celibátu, vždyť nejsem zase až tak stará.

Najdu si toho pravého

Jsem si plně vědomá toho, co to obnáší, budu zase chodit na rande, budu poznávat nové muže a samozřejmě, že existuje možnost, že se spálím. Narazím na nějakého podivína nebo mi někdo zlomí srdce. Ale o tom to přeci je. Snažit se žít za každou cenu, i tu, že se občas můžete spálit.

Na to objevování se těším. Vím, že jsem dvacet let žila se špatným mužem, který pro mě nebyl princem na bílém koni, proto budu teď po padesátce toho prince hledat. Necítím se na to stará, můj věk je adekvátní a já se těším, co mi nový život přinese.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články