Linda (29): Přítel mě pozval na dovolenou. Netušila jsem, co mě tam čeká, ani že to skončí nejhorší hádkou našeho vztahu

Opravdové příběhy čtenářek: Přítel mě pozval na dovolenou. Netušila jsem, co mě tam čeká, ani že to skončí nejhorší hádkou našeho vztahu
Zdroj: Freepik

Dovolená by měla být od toho, aby si lidé odpočinuli od každodenního stresu, zrelaxovali se a nabrali síly. Každý si pod tím ale představuje něco úplně jiného. Linda je plážový člověk, který má rád svůj klid, její přítel je jejím pravým opakem.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 15. 10. 2023 10:00

Nikdy by mě nenapadlo, že si mohu dovolenou vyloženě neužít. Měl to být idylický pobyt s mým přítelem Petrem (34), místo toho jsme se neustále hádali.

Na dovolenou jsem se těšila

Je to překvapivé, že náš vztah takto vyústil, přitom by se na první pohled mohlo zdát, že jsme oba podobné povahy. Já i Petr milujeme čtení a právě díky němu jsme se poznali. Většina lidí by si tak myslela, že budeme sdílet i podobný pohled na jiné věci, že budeme mít rádi klid a pohodu.

Ale společná dovolená ukázala, že jsme každý jiný. Přitom jsem se na ni tak těšila! Když Petr přišel s nápadem, že bychom mohli společně do Řecka, byla jsem nadšená. Už dlouho jsem nikde nebyla a tohle se jevilo i jako úžasná příležitost, jak náš vztah posunout dál.

Přítel si dovolenou představoval jinak

Představovala jsem si, jak budeme ležet na pláži, číst si knížky a hlavně odpočívat. Tak by vypadala moje ideální dovolená. Petr měl ale úplně jiné plány. Ukázalo se, že je akční, nerad sedí na pláži a čte si. Už když jsme letěli, jsem si říkala, že to asi nebude dovolená podle mého gusta. Petr neustále mluvil o tom, co musí vidět a na jaké výlety pojedeme.

„Ale budeme taky nějaký den odpočívat, ne?“ zeptala jsem se. „Na odpočinek není prostor. Když jsi v jiné zemi, musíš nasát zdejší kulturu,“ řekl mi. V duchu jsem protočila panenky a řekla si, že si může dělat, co chce, a já si to zařídím po svém.

Strašně jsme se pohádali

Mělo to ale úplně opačný efekt. Pokaždé, když mě Petr zval na nějaký výlet a já mu ho odmítla, se jen prohlubovala propast mezi námi. Petr to v půlce pobytu už nevydržel a konfrontoval mě. „To se mi snad vyhýbáš? Proč se mnou nikam nechceš jít?“ otázal se. A tak začala jedna z nejhorších hádek našeho vztahu.

Vyčetli jsme si mnohé. Já na něj byla naštvaná, že mě nenechá v klidu, on zase zuřil, že s ním nechci trávit čas. Dokonce mi řekl, že jsem jen lenoch, který by klidně mohl ležet na pláži u Mácháče. Opravdu hodně jsme se chytli. Pár dní už jsme doma, ale ještě jsme spolu nemluvili. Netuším, jak to dopadne.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.redakce@lifee.cz.

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články