Lucie (46): Vzala jsem zpět nevěrného manžela a myslela si, že máme krizi za sebou. Dcera ho ale doma nechce

nespokojenost
smutek
Zdroj: Freepik

Lucie si neví rady s dcerou. Ta odmítá komunikovat se svým otcem poté, co byl Lucii nevěrný. Dcera mu na rozdíl od ní prý nehodlá nikdy odpustit.

Michaela Hájková
Michaela Hájková09. 12. 2023 10:00

Linda (16) se přestala bavit se svým otcem poté, co vyšlo najevo, že mi zahýbá. Proutníka jsem nakonec vzala na milost, ale doma máme teď tichou domácnost, dcera mu totiž evidentně odpustit nehodlá.

Dcera přišla tátovi na nevěru

Jednou odpoledne se do práce přiřítila dcera, lekla jsem se, že se stalo něco vážného. Přišla mi říct, že potkala tátu s nějakou mladou holkou. "Mami, drželi se za ruku a líbali!" pronesla zdrceně, do očí jí stouply slzy. Vyděsila mě jak ta zpráva, tak i stav mojí dcery. Byla v šoku a musela jsem ji utěšovat. Rozhodly jsme se, že to zatím doma nepovíme a vyčkáme.

Jenže manžel aférku protahoval, chodil v noci telefonovat na terasu a já nemohla mít dál přivřené oči. Linda se k němu začala chovat dost razantně a bylo načase jít s pravdou ven. Nejprve zapíral, což bylo velmi trapné. Pak pochopil, že zatloukání mu v tomto případě nepomůže. Sebral se a odešel.

Linda se mě snažila ze všech sil podpořit, trávila se mnou hodně času a nechodila ven s kamarády. Nechtěla jsem to po ní, ale ona byla přesvědčená, že nesmím být sama. Pak se manžel po nějaké době vrátil a prosil mě o odpuštění. Dala jsem si týden na rozmyšlenou a vzala ho zpět, přestože byla Linda proti. "Mami, udělá to zas, u mě teda skončil," naléhala na mě. "Zlatíčko, lidi chybují a zaslouží si druhou šanci, jednou to pochopíš," odporovala jsem jí.

Dcera to odmítá pochopit

Od té doby co je muž zpátky, vládne doma hrozná atmosféra. Zaprvé si k němu sama hledám cestu a chováme se k sobě křečovitě. Zadruhé je tu Linda, která je věčně zavřená v pokoji a odmítá se s otcem bavit. Ten je z toho pochopitelně zdrcený. Naprosto narušil její důvěru.

Linda s námi nejí u stolu, nejezdí s námi na výlety a jsem zvědavá, jak strávíme vánoční svátky. Snažila jsem se jí domluvit, ale marně. Řekla mi, že mě lituje, ale chápe. Jsem prý zoufalá a bojím se zůstat sama.

"Kvůli tátovi se nehodlám nikdy vdávat, to si pamatuj," zuřila a já se nakonec také rozplakala. Nechtěla jsem za manželovu slabost dál trpět a narušit vztah s vlastním dítětem. Usmířily jsme se a slíbily si, že budeme stát jedna při druhé a už se nebudeme k minulosti vracet. Když ale vidím, jak se spolu ti dva téměř nebaví, je mi hrozně.

Manžel už neví, co má dělat

Uvažovali jsme o rodinné terapii, protože takhle to dál nepůjde. Manžel se bojí, že by tato etapa mohla vážně narušit jeho vztah s Lindou do budoucna. Nechala se slyšet, že se v osmnácti odstěhuje, a kdyby se mezi nimi propast prohloubila, nebylo by možná už cesty zpět.

Na jedné straně je to smutné, ale svým způsobem jsem ráda, že dostal manžel za vyučenou. Vzala jsem ho zpátky snadno a nepocítil by žádné následky svého jednání. Takhle sám vidí, co může nevěra způsobit. Dokáže poškodit celou rodinu, a dokonce i důvěru vlastního dítěte.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články