Magda (32): Tchyně byla zvědavá až moc a šmírovala nás v ložnici. Musela jsem vymyslet lest, jak ji dostat z baráku

Opravdové příběhy čtenářek: Tchyni jsme po rozvodu poskytli azyl u nás doma. Odvděčila se nám tím, že poslouchala za dveřmi ložnice
Zdroj: Freepik

Když se tchyně paní Magdy rozváděla, potřebovala na nějakou dobu najít náhradní bydlení. Magda jí s radostí poskytla volný pokoj. Netušila však, že se tchyně bude až moc zajímat o to, co se děje v její ložnici...

Jana Jánská
Jana Jánská26. 09. 2023 16:30

Tchyně Eriky (60) mi bylo líto. S manželem měli jenom pár let do důchodu, když se rozhodl, že chce dožít s někým jiným. Erika potřebovala najít přechodné bydlení, proto jsem jí nabídla, ať jde k nám. To jsem ještě netušila, že začne strkat nos do mého intimního života.

Bydlení s tchyní

Erika byla nadšená a hned se zabydlela v pokoji pro hosty. Slibovala, jak nám bude vařit a o víkendech napeče nějakou buchtu. Byla jsem také ráda, že mi pomáhala s vyzvedáváním dětí ze školky. Zdálo se, že naše soužití nebude tak špatné.

Erice prospívalo, že má co dělat. O rozvodu jsme se moc nebavily a já doufala, že přišla na jiné myšlenky. Jenže se ukázalo, že to byl jenom dočasný stav. Po nějaké době se totiž projevila jako skutečná tchyně. Začala s tím, že v kuchyni nemáme takové vybavení, jaké by potřebovala. Děti prý chodí spát pozdě a nepereme prádlo každý den...

Jsou to prkotiny, ne? Proč bych měla prát jen pár věcí? Vždy čekám, až toho bude víc. Raději jsem mlčela, protože jsem měla na paměti, že u nás bude bydlet jenom dočasně. Nechtěla jsem se hádat. A už vůbec ne před dětmi.

Tchyně strká nos do našich věcí

To byl jenom začátek komplikací společného bydlení s tchyní. Jednou jsem po návratu domů zjistila, že mi přerovnala oblečení v šatníku. Mám tam věci seřazené podle sezony, třeba ty zimní jsou víc vzadu. Ale ona mi je dala dopředu.

Když jsem se na ni obrátila s dotazem, proč to udělala, řekla, že zima už je za dveřmi. A to je ještě jen konec září! Vůbec nechápu, proč strká nos do cizích věcí. Podle mě to je nevděk největšího kalibru. Manžel mě krotil a nabádal, abych to ještě pár dní vydržela. Prý už má pro maminku vyhlédnutý podnájem a je jenom otázkou času, kdy půjde pryč.

Jsem horká hlava, proto mi chvíli trvalo, než se uklidním. Manžel ale ví, jak na mě. A večer, když už děti spaly, začal mi masírovat nohy. Uvolnila jsem se a nechala se unášet jeho konejšivými doteky. Pak se najednou ozval dětský hlásek. Otevřela jsem oči. "Maminko..." ozval se hlásek znovu. Vyskočila jsem z postele a za dveřmi jsem zaslechla nějaký lomoz. Když jsem je otevřela, viděla jsem už jen to, jak tchyně mizí ve svém pokoji. Zavrtěla jsem hlavou a šla za dcerou, která se probudila, protože se jí něco špatného zdálo.

S tchyní jsem musela rázně zatočit

O několik dní později jsme s manželem leželi v posteli a měla jsem pocit, že za dveřmi slyším nějaký šramot. Vzpomněla jsem si, jak jsem onehdy viděla tchyni pelášit do svého pokoje. To se mi snad jenom zdá. Ona chodí poslouchat, co děláme v ložnici?

"Půjdu se vyčúrat," řekla jsem manželovi a slyšela, že po chodbě někdo spěchá pryč. To si bude muset milá tchyně nechat zajít chuť, šmírování doma nesnesu. A vymyslela jsem plán, jak ji urychleně dostat pryč. Začala jsem k nám zvát různé starší muže z okolí, aby se seznámili Erikou. Je přece svobodná.

A záměrně jsem vybírala trošku zanedbané typy a různé násosky nebo podivíny. Ta trocha nepohodlí mi za to stála. První návštěva tchyni zmátla. Po několika dalších pochopila, o co mi jde. A za dva dny byla pryč. Když se uraženě balila, já se jen smála...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články