Sylva (32): Je to rok od porodu a já stále necítím potřebu spát s manželem. Snažím se, aby nic nepoznal, ale je to dřina

Sylva (32): Je to rok od porodu a já stále necítím potřebu spát s manželem. Snažím se, aby nic nepoznal, ale je to dřina
Zdroj: Freepik

Sylva se obává, že má po porodu stále „rozhozené“ hormony. Nemá vůbec chuť spát s manželem, její myšlenky jsou stoprocentně nastavěné na dceru. Sylva doufá, že se to změní a nebude se muset přetvařovat po zbytek života. 

Michaela Hájková
Michaela Hájková20. 09. 2023 18:00

Martin (35) si myslel, že pár měsíců po porodu bude všechno jako dřív. Snažím se mu vyhovět, nicméně kdyby věděl, jak se cítím ve skutečnosti, asi by se hodně divil. Do sexu se musím vyloženě nutit, necítím vůbec žádnou potřebu a ani uspokojení. Kam zmizelo veškeré vzrušení? Myslím jen na to, jestli je dcera spokojená. 

Před dítětem jsme spolu měli perfektní vztah

„Jó, zvykej si. Já se starým nespala dva roky po porodu,“ děsila mě kamarádka. Zalitovala jsem, že se jí vůbec svěřuji. Tak hrozné to mezi mnou a Martinem nebylo. Spali jsme spolu celkem pravidelně na to, že se mi vůbec nechtělo.

Před dítětem jsem byla vždy připravena a to kdekoliv. Během těhotenství jsem to byla já, kdo Martina přemlouval, a to dokonce i dva dny před porodem! Pak se najednou něco stalo a veškerý můj zájem se přenesl na dcerku. Od té chvíle jsem si sama od sebe na sex nevzpomněla.

Martin mi tři měsíce po porodu naznačoval, že už se začíná trápit, a tak jsem do toho šla. Nebylo to nepříjemné, ale nic mi milování s ním poprvé v životě nedávalo. Odpočítávala jsem minuty, jako by moje tělo patřilo někam jinam. Doufala jsem, že se to časem zlepší.

Kolikrát jsem unavená, že nemám sílu ani si vyčistit zuby

Dcerka sice pěkně spinká a moc nepláče, já jsem přesto už rok děsivě unavená. Asi jsem nebyla připravená na stoprocentní péči o miminko a ta vynaložená energie mi teď chybí. Martin si na mě večer dělá zálusk a já přitom uvažuju, jestli si vůbec zvládnu vyčistit zuby. 

Jednou jsem už při sexu na vteřinu usnula. Bylo to jako ten „blbej mikrospánek“ za volantem – jen tedy naštěstí bez hrozící tragédie. Až na to, že kdyby se to Martin dozvěděl, jistě by se ho to dotklo. Zatím z toho nechci dělat vědu, třeba mám ještě pořád zpřeházené priority. 

Zájem o sex tedy předstírám, případně se vymlouvám na únavu. Nejlepší je, když já nebo Martin usneme během uspávání dcery. Pokaždé se raduju, že dneska nemusím řešit, zda bude, či nebude sex. Martina je mi líto, ale na druhé straně – to já procházím všemi těmi tělesnými změnami a muži by jen chtěli, abychom pořád stoprocentně fungovaly. 

Po roce se objevil nenápadný záchvěv vzrušení

Raději se o tom nebavím ani s kamarádkami. Nechci, aby mě jakkoliv stresovaly svými zkušenostmi nebo radami. Čekám, až přijde ten pravý čas a vše se vrátí do normálu. Nedávno jsem pocítila částečné zachvění, takovou tu starou známou touhu. Jenže manžel nebyl vůbec u toho a to mě vykolejilo!

Byla jsem na procházce s dcerou, když se kolem nás kutálel míč. Doběhl ho zadýchaný mladík, balón jsem mu podala a na moment se naše pohledy střetly. Mohl být asi tak o deset let mladší než já. Zastyděla jsem se za svoje pocity, ačkoliv jsem měla radost, že nejsem evidentně frigidní.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články